You are here

EU Pályázati Portál

Subscribe to EU Pályázati Portál feed
EU Pályázati Portál
Updated: 2 days 21 hours ago

Elérhető a 2024-1.2.4-KDT pályázati felhívás kitöltőprogramja

Wed, 04/16/2025 - 09:32
Az NKFI Alapból meghirdetett 2024-1.2.4-KDT pályázati felhívás kitöltő programja 2025. április 16-től elérhető a www.palyazat.gov.hu honlapon a „Pályázati e-ügyintézés” felületen.
Categories: Pályázatok

BAY VOUCHER – Ötlettől a termékig

Tue, 04/15/2025 - 12:00
Az NKFI Alap támogatásával valósíthatják meg kutatási, fejlesztési és innovációs ötleteiket a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások a Bay Voucher Program keretében. A Bay Zoltán Kutatóközpont szakmai tudásával, kutatási kapacitásaival és infrastruktúrájával támogatja a magyar KKV-kat. Cél, hogy új termékeket, szolgáltatásokat és technológiai megoldásokat fejlesszenek ki és juttassanak el a piacra. Az innovációs szolgáltatások 2025. április 15-től igényelhetők voucher (utalvány) formájában.
Categories: Pályázatok

Megjelent az EU következő kutatási keretprogramjára vonatkozó magyar álláspont

Thu, 04/10/2025 - 10:02
A Kulturális és Innovációs Minisztérium, Magyarország Európai Unió melletti Állandó Képviselete és a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal együttműködésében elkészült az EU következő kutatási keretprogramjára (FP10) vonatkozó magyar álláspont.
Categories: Pályázatok

Pályázatok energetikai fejlesztésekre: Lehetőségek vállalkozásoknak és mezőgazdasági szereplőknek

Tue, 04/08/2025 - 15:00

c, hogy növeljék hatékonyságukat, csökkentsék költségeiket és hozzájáruljanak a fenntarthatósághoz. Ebben a cikkben részletesen bemutatjuk a különböző elérhető támogatási programokat, amelyek segítséget nyújthatnak céljaik megvalósításában.

Milyen lehetőségeket kínálnak a pályázatok?

Az elérhető programok között több olyan konstrukció is szerepel, amelyek különböző igényekre kínálnak megoldást. Az alábbiakban bemutatjuk azokat a lehetőségeket, amelyeket különböző energetikai fejlesztések megvalósítására használhatnak fel a vállalkozások és mezőgazdászok.

Nemzeti Bajnokok – Zöld és digitális átállást célzó egyműveletes kombinált hitelprogram

Ez a program kifejezetten a mikro-, kis- és középvállalkozások számára készült, előnyben részesítve azokat a pályázókat, akik legalább három lezárt üzleti évvel, illetve öt főnél nagyobb alkalmazotti állománnyal rendelkeznek. A jelentkezőknek ezen kívül beszállítóként vagy exportőrként kell tevékenykedniük. A várhatóan 2025 második negyedévétől benyújtható pályázat keretében 100 és 400 millió forint közötti támogatás érhető el. A támogatás formája kamatmentes kölcsön kombinálva 30%-os vissza nem térítendő támogatással, tíz százalékos önerővel. A felhasználható összeget például ingatlanfejlesztésre, napelemek telepítésére, technológiai újításokra vagy akár elektromos járművek beszerzésére lehet fordítani.

Erről a konstrukcióról ebben a cikkünkben olvashat bővebben.

Mikro- és kisvállalkozások támogatása a leghátrányosabb helyzetű régiókban, illetve a Szabad Vállalkozási Zónákban

Ez a pályázat kifejezetten a leginkább hátrányos helyzetű régiókban tevékenykedő mikro- és kisvállalkozások számára nyújt támogatást a technológiai korszerűsítés előmozdítására. A benyújtási időszak 2025. április 29-től 2026. április 30-ig tart, és a projektek keretében minimum 5 millió, maximum 30 millió forint vissza nem térítendő támogatás szerezhető meg. Az elnyert összeg legfeljebb a projekt összköltségének ötven százalékát fedezheti. A támogatás felhasználási köre magában foglalja egyebek mellett az új gépek és eszközök beszerzését, az ingatlanok korszerűsítését – bár új építést nem támogat –, valamint informatikai fejlesztéseket, például hardverek és szoftverek vásárlását.

Ismerje meg ezt a lehetőséget ebből a cikkünkből.

KKV Technológia Plusz Hitelprogram – Budapesten is!

A hitelprogram két konstrukcióban is elérhető: az egyik a vidéki, míg a másik a budapesti vállalkozásokat támogatja fejlesztéseikben. A támogatás formája mind a két esetben kamatmentes hitel, minimum 10%-os önerővel. Az igényelt összeget a vállalkozások több célra is felhasználhatják, például építési, átalakítási vagy infrastrukturális beruházások kivitelezésére, továbbá új gépek és eszközök beszerzésére.

A vidéki program esetében az igényelhető összeg minimum 5, maximum 150 millió forint, a budapesti lehetőségnél a minimum szintúgy 5 millió, de a maximum csak 75 millió forint. Újítás, hogy mind a két programon indulhatnak újonnan indult cégek is – esetükben a maximális támogatás 25 millió forint.

További kamattámogatott hitelekről ebben a cikkünkben olvashat.

Terményszárítók, tárolók, szárítók, vetőmagüzemek fejlesztése

A mezőgazdasági termelők, szociális szövetkezetek és a mezőgazdasági termelők tagságával működő szövetkezetek számára elérhető két pályázat az agrármodernizáció egyik kulcsfontosságú eleme. A támogatás felhasználható például terményszárítók és vetőmagüzemek építésére vagy korszerűsítésére, energiahatékonysági beruházásokra, illetve megújuló energiaforrásokat célzó projektek megvalósítására. A „kisebbik” pályázaton maximum 100 millió forint, a „nagyobbik” pályázaton maximum 1 milliárd forint igényelhető. Alapesetben a támogatás 50%, de ez további pontok érvényesítésével tovább növelhető.

A terményszárítók fejlesztésére szánt pályázatokról ebben a cikkünkben is olvashat.

Hogyan készítsük elő a pályázati anyagot?

Ahhoz, hogy egy pályázat sikeres lehessen, elengedhetetlen a jól előkészített dokumentáció. Ez magában foglalja a részletes pénzügyi terveket, üzleti koncepciókat és egy átlátható költségvetési tervet. Az anyagok összeállításához ajánlott olyan szakértőt igénybe venni, aki tapasztalattal rendelkezik a pályázati követelmények pontos betartásában, és segít az anyagok szakszerű előkészítésében.

Ezek a pályázatok, hitelprogramok remek lehetőségeket kínálnak a vállalkozások és a mezőgazdasági szereplők számára, hogy jelentős finanszírozási forrást szerezzenek energetikai fejlesztési elképzeléseik megvalósításához. Az elérhető programok palettája széles, lehetőséget teremtve mind az energiahatékonyság javítására, mind az új technológiai megoldások bevezetésére.

Ne halogassa a pályázat előkészítését, hiszen a határidők szorosak, és a pontosan elkészített dokumentáció kulcsfontosságú a siker szempontjából. Induljon el még ma, és valósítsa meg terveit ezekkel a támogatási lehetőségekkel!

Amennyiben szeretné megvitatni projektötletét, keressen minket bizalommal! Goodwill Consulting Kft. – Információból fejlesztés, a fejlesztésből siker

Pályázni szeretne, vagy további kérdése lenne?

Igényeljen ingyenes fejlesztési tanácsadást! Vezetéknév

Keresztnév

Cégnév

Adószám

Email

Telefon

Fejlesztési elképzelés

[Ha konkrét elképzelése, vagy kérdése van, ossza meg velünk!]

Feliratkozom a hírlevélre

igennem Source

Medium

Campaign

Adatkezelési hozzájárulás

Hozzájárulok,
hogy a(z) Goodwill Consulting Kft.
CRM rendszerében
kezelje az adataimat.


var utms = ["utm_source", "utm_medium", "utm_campaign"]; var fields = ["Source", "Medium", "Campaign"]; var input = document.querySelectorAll('input[name^="Project"]')[0].name; var formId = input.substring(8, input.search("]")); var urlparams = decodeURIComponent(window.location.search); var params = new URLSearchParams(urlparams); for (var i = 0; i < utms.length; i++) { var param = (params.get(utms[i])) ? params.get(utms[i]) : null; var node = document.getElementById("Project_" + fields[i] + "_" + formId); if (param) { node.value = params.get(utms[i]); } node.previousSibling.parentElement.style.setProperty("display", "none", "important"); }

The post Pályázatok energetikai fejlesztésekre: Lehetőségek vállalkozásoknak és mezőgazdasági szereplőknek appeared first on Goodwill Consulting.

Categories: Pályázatok

Demján Sándor Tőkeprogram – Lehetőség a kkv-k számára a fejlődésre

Tue, 04/08/2025 - 15:00

A Demján Sándor Tőkeprogram egy egyedülálló tőkefinanszírozási kezdeményezés, amely kifejezetten a mikro-, kis-, és középvállalkozások (kkv-k) számára lett kialakítva. Célja, hogy elősegítse a hazai vállalkozások beruházásait és hozzájáruljon azok versenyképességéhez a piacon. A program olyan lehetőségeket kínál, amelyek túlnyúlnak a hagyományos hiteltermékek határain, különösen az infrastruktúra-fejlesztés, digitalizáció, és zöld beruházások területén.

A program célja és keretösszege

A Demján Sándor Tőkeprogram kiemelt célja a kkv-k fellendítése. Ez magában foglalja a vállalkozások feltőkésítését, a hitelképességük erősítését, valamint a modernizáció és növekedés elősegítését. A program prioritásként kezeli azokat a projekteket, amelyek:

  • Új infrastruktúrát vagy kapacitásbővítést hajtanak végre,

  • Digitalizációs fejlesztések révén hatékonyabb működést biztosítanak,

  • Energiahatékonyságot javító zöld kezdeményezéseket valósítanak meg,

  • Vállalkozásfejlesztési célokat tűznek ki.

Minderre a program 100 milliárd forint keretösszeget biztosít.

Kik pályázhatnak a Demján Sándor Tőkeprogramban?

A program célcsoportjába azok a mikro-, kis- és középvállalkozások tartoznak, amelyek megfelelnek bizonyos kritériumoknak. Pályázni jogosult minden olyan vállalkozás, amely:

  • Az elmúlt két évben átlagosan legalább 300 millió forintos árbevétellel rendelkezett,

  • Minimum két főt foglalkoztat,

  • Legalább két lezárt üzleti évvel bír,

  • Kft. vagy Zrt. formában működik,

  • Legalább 50%-ban magyar tulajdonban van.

Miért éri meg a Demján Sándor Tőkeprogramot választani?

A program egyik legjelentősebb előnye, hogy a hagyományos hiteltermékekkel szemben nem követel fedezetet. Ez különösen vonzóvá teszi a kisebb vállalkozások számára, amelyek gyakran nehezen férnek hozzá nagyobb finanszírozási összegekhez a fedezeti követelmények miatt. További előnyök közé tartozik:

  • Használható pályázatok önerejének kiegészítésére, akár kettős finanszírozással is,

  • Minimálisan terheli a „de minimis” állami támogatási keretet,

  • A felhasználással kapcsolatos elszámolási kötelezettség hiánya rugalmasságot biztosít.

A program innovatív pénzügyi formája, amely 1% ázsiós tőkeemelésből és 99% tulajdonosi kölcsönből áll, lehetővé teszi, hogy a vállalkozók a gyors tőkeigényt szervezetten és egyszerűen kielégíthessék.

Hogyan használható fel a támogatás?

A Demján Sándor Tőkeprogram által nyújtott finanszírozás célja a beruházások hatékony támogatása. Például felhasználható:

  • Gépek és modern eszközök beszerzésére,

  • Automatizációs fejlesztések, például szoftverek és technológiai rendszerek kialakítására,

  • Korszerű számítógépes és hálózati rendszerek létrehozására,

  • E-kereskedelmi platformok kiépítésére,

  • CRM rendszerek fejlesztésére és működésük optimalizálására.

A program külön előnyt biztosít olyan projekteknek, amelyek a digitalizáció, fenntarthatóság és export-orientált tevékenységek területén valósulnak meg, ezzel is támogatva a modern gazdaság versenyképességét.

A jelentkezés részletei

A pályázati jelentkezéseket 2026. június 30-ig, vagy a rendelkezésre álló források kimerüléséig lehet benyújtani. A minimum igényelt tőkeösszeg 100 millió forint, míg a maximum 200 millió forint lehet. A futamidő 6 év, amely során csak a kamatfizetés történik, a befektetett tőkét pedig a futamidő végén kell visszafizetni.

Fontos, hogy a projekt megvalósítása Magyarország teljes területén lehetséges, így minden hazai vállalkozás indulhat rajta.

Összegzés

A Demján Sándor Tőkeprogram ideális választás mindazoknak a mikro-, kis-, és középvállalkozásoknak, akik beruházást terveznek, de egy innovatív és rugalmas finanszírozási lehetőséget keresnek. A program nemcsak biztos anyagi hátteret kínál, hanem a fejlődés és modernizáció kulcsát is a vállalkozók kezébe helyezi. Ha úgy érzi, hogy vállalkozása megfelel a feltételeknek, ne hagyja ki ezt a lehetőséget!

Amennyiben további kérdése lenne a programmal kapcsolatban, keressen minket bizalommal! Goodwill Consulting Kft. – Információból fejlesztés, a fejlesztésből siker

Pályázni szeretne, vagy további kérdése lenne?

Igényeljen ingyenes fejlesztési tanácsadást! Vezetéknév

Keresztnév

Cégnév

Adószám

Email

Telefon

Fejlesztési elképzelés

[Ha konkrét elképzelése, vagy kérdése van, ossza meg velünk!]

Feliratkozom a hírlevélre

igennem Source

Medium

Campaign

Adatkezelési hozzájárulás

Hozzájárulok,
hogy a(z) Goodwill Consulting Kft.
CRM rendszerében
kezelje az adataimat.


var utms = ["utm_source", "utm_medium", "utm_campaign"]; var fields = ["Source", "Medium", "Campaign"]; var input = document.querySelectorAll('input[name^="Project"]')[0].name; var formId = input.substring(8, input.search("]")); var urlparams = decodeURIComponent(window.location.search); var params = new URLSearchParams(urlparams); for (var i = 0; i < utms.length; i++) { var param = (params.get(utms[i])) ? params.get(utms[i]) : null; var node = document.getElementById("Project_" + fields[i] + "_" + formId); if (param) { node.value = params.get(utms[i]); } node.previousSibling.parentElement.style.setProperty("display", "none", "important"); }

The post Demján Sándor Tőkeprogram – Lehetőség a kkv-k számára a fejlődésre appeared first on Goodwill Consulting.

Categories: Pályázatok

Progress – Enterprise Horizon workshop (2025. május 27.)

Tue, 04/08/2025 - 13:16
A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) az Enterprise Horizon elnevezésű ingyenes pályázati képzési program keretében a kezdő szinttől egészen a Horizon Europe pályázat beadásáig segíti a jelentkezőket. A program elsősorban a hazai kis- és középvállalkozásoknak nyújt szakmai támogatást a közvetlen uniós forrásokhoz történő hozzáférésben.
Categories: Pályázatok

Start – Enterprise Horizon workshop (2025. május 8.)

Tue, 04/08/2025 - 12:44
A Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) az Enterprise Horizon elnevezésű ingyenes pályázati képzési program keretében a kezdő szinttől egészen a Horizon Europe pályázat beadásáig segíti a jelentkezőket. A program elsősorban a hazai kis- és középvállalkozásoknak nyújt szakmai támogatást a közvetlen uniós forrásokhoz történő hozzáférésben.
Categories: Pályázatok

Magyarország innovációs ökoszisztémája: K+F kapacitások és innovációs potenciál

Tue, 04/08/2025 - 11:07
A Kulturális és Innovációs Minisztérium, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal, valamint a Nemzeti Innovációs Ügynökség a hazai innovációs ökoszisztéma három legfontosabb állami katalizátoraként dolgozik együtt az innovációra ösztönző társadalmi és gazdasági környezetért. Új közös kiadványunk nemcsak a jelenlegi és jövőbeli partnereinknek, de a laikus érdeklődőknek is szemléletesen, ábrákkal és adatokkal illusztrálva mutatja be a magyar innovációs ökoszisztémában rejlő lehetőségeket, a kulcsszereplők eddig elért eredményeit és ambiciózus jövőbeli céljait.
Categories: Pályázatok

Elérhető a 2025-1.2.1-HU-RIZONT pályázati felhívás kitöltőprogramja

Mon, 04/07/2025 - 08:58
Az NKFI Alapból meghirdetett 2025-1.2.1-HU-RIZONT pályázati felhívás kitöltő programja 2025. április 7-től a www.palyazat.gov.hu oldalról elérhető „Pályázati e-ügyintézés” felületen.
Categories: Pályázatok

Módosult a 2024-1.1.2-NAGYVÁLL_FÓKUSZ kódszámú felhívás

Fri, 04/04/2025 - 09:45
Módosult a „Nagyvállalati fókuszterületi innovációs program” című és 2024-1.1.2-NAGYVÁLL_FÓKUSZ kódszámú pályázati felhívás benyújtási határideje.
Categories: Pályázatok

Felkészülés a Horizont Európa 2025. évi felhívásaira – Tájékoztató webinar kutatásmenedzserek részére (2025. április 3.)

Tue, 03/18/2025 - 09:23
Hogyan nyújthatunk hatékony segítséget a Horizont Európa keretprogram 2025. évi pályázataiban? Milyen trendeket, irányokat várhatunk az új felhívások tekintetében? Hogy kapcsolódnak egymáshoz a partnerségek és a Klaszter-felhívások?
Categories: Pályázatok

Széchenyi-díjban részesült Domokos Péter, a Kutatási Kiválósági Tanács elnöke

Mon, 03/17/2025 - 13:03
Március 15-én, nemzeti ünnepünk alkalmából Sulyok Tamás, Magyarország köztársasági elnöke Kossuth- és Széchenyi-díjakat adott át. Az Országházban lezajlott ünnepség során Domokos Péter, a Kutatási Kiválósági Tanács elnöke Széchenyi-díjat vehetett át, kivételesen értékes tudományos pályája, a hazai kvantumoptika kutatásában végzett munkái, a kvantumtechnológia számos területén elért, jelentős nemzetközi visszhangot kiváltó eredményei, valamint a nemzetközi és hazai tudományos életben egyaránt aktív közéleti tevékenysége elismeréseként.
Categories: Pályázatok

Felhívás STARTING kutatási pályázathoz

Mon, 03/17/2025 - 11:07
A STARTING pályázati alprogram célja a posztdoktori tapasztalattal rendelkező és kiemelkedő teljesítményű fiatal kutatók támogatása azért, hogy kutatói életpályájuk következő szakaszába lépve önálló projektvezetői gyakorlatot szerezzenek, és így elkezdhessék saját kutatócsoportjuk felépítését egy-egy ígéretes kutatási téma mentén.
Categories: Pályázatok

Felhívás HIGHLIGHT kutatási pályázathoz

Mon, 03/17/2025 - 10:37
A HIGHLIGHT pályázati alprogram célja a nemzetközi tudományos világban folyamatosan kiemelkedő szinten teljesítő hazai kutatócsoportok támogatása, amelyek működésükhöz jelentős pályázati forrást nyertek el, − tipikusan egy nagy összegű pályázatnak köszönhetően épültek fel −, és kiváló teljesítmény fenntartását ez a pályázat biztosítani tudja.
Categories: Pályázatok

Felhívás EXCELLENCE kutatási pályázathoz

Mon, 03/17/2025 - 10:27
Az EXCELLENCE pályázati alprogram célja, hogy az Európai Kutatási Tanács (ERC) által meghirdetésre kerülő támogatási programokban való sikeres részvételre nyújtson felkészülési lehetőséget olyan kutatók számára, akik jó esélyüket annak elnyerésére az ERC korábbi felhívására benyújtott magas színvonalú pályázattal1 bizonyították.
Categories: Pályázatok

Felhívás magyar-osztrák és magyar-szlovén nemzetközi együttműködésen alapuló kutatási pályázatokhoz

Mon, 03/17/2025 - 10:15
A nemzetközi együttműködési pályázati alprogramok (ANN_25, SNN_25) célja a hazai kutatócsoportok és külföldi kollaborációs partnerek együttműködésének ösztönzése, ezáltal a magyar tudomány nemzetközi beágyazottságának erősítése.
Categories: Pályázatok

Felhívás ADVANCED kutatási pályázathoz

Mon, 03/17/2025 - 10:05
Az ADVANCED pályázati alprogram célja önálló kutatócsoporttal rendelkező, tapasztalt, kiváló kutatók támogatása, akik kiemelkedő publikációs aktivitással rendelkeznek, tudományterületük nemzetközileg elismert szakértői, és alapkutatási témájuk keretében egy időszerű, újdonságokat tartalmazó, a szakterületen releváns kutatási terv megvalósításán keresztül kutatócsoportjuk jelentős fejlesztését tudják elérni.
Categories: Pályázatok

Megújuló alapú energiatermelés és energiatárolás – Új pályázati lehetőség érkezik az energiaintenzív vállalkozások számára

Thu, 03/13/2025 - 18:04

A Magyarországon működő energiaintenzív vállalkozások számára hamarosan izgalmas beruházási lehetőség nyílik meg – „Megújuló alapú energiatermelés és energiatárolás” címmel. Az érkező pályázat célja, hogy támogatást nyújtson energiatároló rendszerek kiépítéséhez, valamint a megújuló energiaforrásokon alapuló energiatermelési megoldások telepítéséhez. Az alábbiakban összefoglaljuk a pályázati felhívásról eddig megjelent részleteket.

A pályázat célja

A pályázat egyik elsődleges célja, hogy csökkentse Magyarország villamosenergia-importfüggőségét, miközben elősegíti a vállalkozások energiafüggetlenségének növelését. A támogatás lehetőséget nyújt energiatárolók kiépítésére, amelyek túlmutatnak a hagyományos energiatárolási technológiákon, és a megújuló források fogyasztásának kiegyensúlyozására fókuszálnak. A beruházások segítségével a cégek csökkenthetik működési költségeiket, miközben hozzájárulnak a fenntartható energiafelhasználás célkitűzéseihez.

Kik pályázhatnak?

A pályázati felhívás várhatóan mikro-, kis-, közép- és nagyvállalatokat céloz meg, amelyek:

  • Magyarországon bejegyzett székhellyel vagy telephellyel rendelkeznek (vagy fióktelep esetén ezt igazolni tudják),

  • legalább egy teljes lezárt üzleti évvel bírnak,

  • gazdaságilag életképesek, de finanszírozási forrásokhoz nehezen férnek hozzá.

Támogatható tevékenységek

A pályázat keretében kizárólag olyan tevékenységek támogathatók, amelyek elősegítik az energiatároló rendszerek megvalósítását vagy megújuló energiaforrások telepítését. A kötelezően megvalósítandó feladatok közé tartozik a villamosenergia-tároláshoz kapcsolódó fejlesztések megvalósítása, például lítium-ion vagy áramlásos akkumulátorok telepítése, valamint sűrített levegős vagy folyékony levegős tárolórendszerek kiépítése. Ezen túlmenően a pályázat hőtárolással kapcsolatos megoldásokat is támogat, amelyek különböző technológiák alkalmazásával biztosítják az energia rugalmasabb felhasználását.

Az opcionális tevékenységek között megtalálhatók a saját felhasználásra szánt megújuló energiaforrásokhoz kapcsolódó beruházások. Ide tartozik például a fotovoltaikus (napelemes) rendszerek telepítése, szélenergiatermelő megoldások bevezetése, valamint hőszivattyúk kiépítése sekély geotermikus energiát hasznosítva. Fontos azonban hangsúlyozni, hogy ezek kizárólag a kötelező tevékenységekkel együtt támogathatók a pályázat keretében.

Támogatás várható összege és mértéke

A pályázat keretében elnyerhető támogatás összege 65 millió Ft és 5 milliárd Ft közé eshet, míg a támogatási intenzitás a vállalati mérettől függ:

  • Mikro- és kisvállalatok: a költségek 50%-a támogatható.

  • Középvállalatok: a költségek 40%-a támogatható.

  • Nagyvállalatok: a költségek 30%-a támogatható.

Határidők

A végleges felhívás várhatóan 2025. II. negyedévében fog megjelenni, és nemsokra rá fog megnyílni a lehetőség a dokumentációk beadására. Miért érdemes már most elkezdeni a felkészülést? Mert az előzetes tervezés, a technológiai megoldások átgondolása és a szükséges engedélyek beszerzése mind kritikus fontosságú ahhoz, hogy a pályázati határidőhöz közeledve gördülékenyen történjen a folyamat.

A Goodwill Cégcsoport támogatja Önt!

A Goodwill Consulting Kft. szakértői csapata készen áll arra, hogy segítse Önt a pályázati folyamat minden szakaszában. Legyen szó a dokumentáció összeállításáról, előminősítésről vagy projektmenedzsmentről, szakembereink professzionális megoldásokat nyújtanak az Ön igényeire szabva. Cégcsoportunk tagja, a Goodwill Energy Zrt. pedig beruházásainak megvalósításában nyújthat segítséget!

Vegye fel velünk a kapcsolatot, és segítünk maximalizálni a pályázati siker esélyét!

Pályázni szeretne, vagy további kérdése lenne?

Igényeljen ingyenes fejlesztési tanácsadást! Vezetéknév

Keresztnév

Cégnév

Adószám

Email

Telefon

Fejlesztési elképzelés

[Ha konkrét elképzelése, vagy kérdése van, ossza meg velünk!]

Feliratkozom a hírlevélre

igennem Source

Medium

Campaign

Adatkezelési hozzájárulás

Hozzájárulok,
hogy a(z) Goodwill Consulting Kft.
CRM rendszerében
kezelje az adataimat.


var utms = ["utm_source", "utm_medium", "utm_campaign"]; var fields = ["Source", "Medium", "Campaign"]; var input = document.querySelectorAll('input[name^="Project"]')[0].name; var formId = input.substring(8, input.search("]")); var urlparams = decodeURIComponent(window.location.search); var params = new URLSearchParams(urlparams); for (var i = 0; i < utms.length; i++) { var param = (params.get(utms[i])) ? params.get(utms[i]) : null; var node = document.getElementById("Project_" + fields[i] + "_" + formId); if (param) { node.value = params.get(utms[i]); } node.previousSibling.parentElement.style.setProperty("display", "none", "important"); }

The post Megújuló alapú energiatermelés és energiatárolás – Új pályázati lehetőség érkezik az energiaintenzív vállalkozások számára appeared first on Goodwill Consulting.

Categories: Pályázatok

Nemzeti Bajnok hitelprogram – Komplex támogatás vállalkozása fejlesztéséhez

Thu, 03/13/2025 - 18:04

A Nemzeti Bajnok hitelprogram különösen azoknak a mikro-, kis- és középvállalkozásoknak szól, amelyek szeretnék kihasználni a zöld és digitális átállás lehetőségeit, valamint céljuk a technológiai és szervezeti megújulás. A program kedvező feltételekkel támogatja, hogy vállalkozása növekedjen, versenyképes maradjon, miközben a fenntartható fejlődéshez is hozzájárul.

A Nemzeti Bajnok hitelprogram célja

A program egyik legfőbb célja, hogy segítse a vállalkozásokat termelékenységük fokozásában és hozzáadott értéktermelésük növelésében. Ez olyan kulcsfontosságú területeken kínál támogatást, mint a zöld energiára való áttérés, az energiahatékonyság növelése, a digitális átállás megvalósítása, valamint a technológiai és szervezeti újítások bevezetése. A program célja továbbá, hogy növelje a versenyképességet, különösen a nemzetközi piacokon való terjeszkedés, márkaépítés és innovatív termékfejlesztés terén. Az ilyen lehetőség főként azok számára hasznos, akik komoly növekedési potenciállal rendelkeznek, illetve bővítési terveket szeretnének megvalósítani.

Miért éri meg igénybe venni?

A hitelprogram kivételes lehetőségeket nyújt kedvező pénzügyi feltételekkel. A legfontosabb előnyök között szerepel, hogy kamatmentes finanszírozást kínál, melynek keretében a kölcsönösszeg akár 30%-a vissza nem térítendő támogatásként is igényelhető. Ez a megoldás rugalmasan alkalmazható különféle vállalkozói célokra, például technológiai eszközök beszerzésére, építési beruházásokra vagy vállalkozásfejlesztő képzésekre. Az elérhető összeg 100 millió és 400 millió forint között mozog, és akár 100%-os előleg is igényelhető eszközbeszerzések finanszírozására.

Ki jogosult az igénylésre?

Az igénylésre jogosultak köre a mikro-, kis- és középvállalkozások, amelyek Budapesten kívül valósítanák meg beruházásukat, és legalább három lezárt üzleti évvel rendelkeznek. További alapfeltétel, hogy a vállalkozás előző évi nettó árbevétele meghaladja a 100 millió forintot, és legalább öt alkalmazottat foglalkoztasson. Ezek a vállalkozások vagy beszállítói, vagy exportálói tevékenységet folytathatnak.

A hitelkérelmek benyújtására várhatóan 2025 második negyedévétől nyílik lehetőség.

Mire használható a hitel?

A Nemzeti Bajnok hitelprogram keretében a finanszírozást számos projektcél megvalósítására fordíthatja, például:

  • Technológiai fejlesztések: új gépek és eszközök beszerzése, beleértve információs technológiai eszközöket és megújuló energiát hasznosító rendszereket.

  • Építési beruházások: telephely építése, felújítása és korszerűsítése.

  • Energiahatékonyság javítása: napelemek, okosmérők vagy egyéb megújuló energiaforrást hasznosító technológiák telepítése.

  • Képzések és tanácsadások finanszírozása: vállalkozás fejlesztésére irányuló oktatási programok és tanácsadási szolgáltatások.

  • Kutatás-fejlesztés: innovatív termékek és szolgáltatások létrehozása kísérleti fejlesztés révén.

Mindezek hozzájárulnak ahhoz, hogy vállalkozása modern infrastruktúrába fektethessen, ezzel növelve piaci pozícióját.

Tegye meg az első lépést a siker felé!

A Nemzeti Bajnok hitelprogram kiváló eszköz, amellyel vállalkozása jelentős fejlődési lépcsőket léphet meg. Amennyiben szeretne többet megtudni a program részleteiről, vagy érdeklődik az igénylés pontos folyamata iránt, forduljon hozzánk bizalommal!

Goodwill Consulting Kft. – Információból fejlesztés, a fejlesztésből siker

Pályázni szeretne, vagy további kérdése lenne?

Igényeljen ingyenes fejlesztési tanácsadást! Vezetéknév

Keresztnév

Cégnév

Adószám

Email

Telefon

Fejlesztési elképzelés

[Ha konkrét elképzelése, vagy kérdése van, ossza meg velünk!]

Feliratkozom a hírlevélre

igennem Source

Medium

Campaign

Adatkezelési hozzájárulás

Hozzájárulok,
hogy a(z) Goodwill Consulting Kft.
CRM rendszerében
kezelje az adataimat.


var utms = ["utm_source", "utm_medium", "utm_campaign"]; var fields = ["Source", "Medium", "Campaign"]; var input = document.querySelectorAll('input[name^="Project"]')[0].name; var formId = input.substring(8, input.search("]")); var urlparams = decodeURIComponent(window.location.search); var params = new URLSearchParams(urlparams); for (var i = 0; i < utms.length; i++) { var param = (params.get(utms[i])) ? params.get(utms[i]) : null; var node = document.getElementById("Project_" + fields[i] + "_" + formId); if (param) { node.value = params.get(utms[i]); } node.previousSibling.parentElement.style.setProperty("display", "none", "important"); }

The post Nemzeti Bajnok hitelprogram – Komplex támogatás vállalkozása fejlesztéséhez appeared first on Goodwill Consulting.

Categories: Pályázatok

Indul a népszerű GINOP Plusz 3.2.1-21 képzési pályázat következő szakasza!

Thu, 03/13/2025 - 18:04

A mai naptól, azaz 2025. március 05-től van lehetőség ismét pályázni munkavállalóink képzésének támogatására, egészen 2025. november 30.-ig. Több változással jelent meg az új képzési pályázat felhívása, ezeket szedtük össze cikkünkben, hogy könnyebben átlátható legyen a már évek óta vissza-visszatérő képzési pályázat.

Lássuk miben változott a pályázók köre ebben a szakaszban!

A képzési pályázat keretében jelentős változás történt a kérelmek benyújtásában. Korábban kétféle kérelem – önálló és együttes – volt lehetséges. Az önálló kérelem saját munkavállalók képzésére, míg az együttes a beszállítói integrátor és a beszállítók közös képzésére szolgált. Azonban az új szabályozás értelmében mostantól kizárólag önállóan adható be pályázat, mely csak a pályázó vállalat munkavállalóit érinti.

Pályázatot nyújthatnak be mikro-, kis-, középvállalatok és nagyvállalatok, amelyek:

  • Legalább egy lezárt, beszámolóval igazolt teljes üzleti évvel rendelkeznek.

  • Magyarországon székhellyel rendelkező kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaságok vagy szövetkezetek; illetve az Európai Gazdasági Térségből Magyarországon fiókteleppel működő vállalkozások.

Speciális feltételként megjelent, hogy egy szakaszban egy pályázat nyújtható be, és ismételt kérelmet csak bizonyos feltételek teljesítése után lehet benyújtani. Emellett az is, hogy a mezőgazdasági vállalkozások esetében csekély összegű támogatás igénylése lehetséges a vonatkozó rendeletek alapján.

Mekkora képzési pályázaton a támogatási összeg?

A támogatási összegek a kis- és középvállalkozások (KKV-k) számára kedvezően változtak, hiszen a korábbi 75 millió forint helyett immár 100 millió forint pályázható. A nagyvállalatok esetében a maximális támogatási összeg továbbra is 150 millió forint maradt. A támogatási intenzitás a vállalkozások méretéhez igazodik: mikro- és kisvállalkozásoknál 70%, középvállalkozásoknál 60%, nagyvállalatok esetében pedig 50% lehet legfeljebb. Ezek a módosítások célzottabban segítik a vállalkozások fejlesztéseit, ösztönözve a képzési pályázatok hatékony kihasználását.

A támogatás összege képzési költségből, bértámogatásból és szakmai megvalósítói költségéből áll. A támogatás a munkavállaló egyénekre szól, az összegre a munkáltató jogosult és ez által a hatósági szerződés is a munkáltatóval köttetik.

Milyen szempontok növelhetik a képzési támogatás összegét?

A képzési pályázat keretében az egy főre jutó maximálisan elszámolható képzési költség alapvetően 250 000 forint, azonban egyes kulcsszempontok teljesülése esetén ez az összeg 350 000 forintra emelhető. (Az egy főre jutó képzési költség ezt az összeget meghaladhatja, de elszámolni legfeljebb csak ekkora összeget lehet.) 

A 4+1 új szemponttal kiegészült kulcsszempont a következő:

  • Hátrányos helyzetű vagy megváltozott munkaképességű munkavállalók bevonása

  • Hátrányos helyzetű régióban való munkavégzés

  • Kiemelt gazdasági ágazatokba tartozó vállalkozások, ami eddig is a szempontok között szerepelt, azonban új kitételként bekerült, hogy a kiemelt TEÁOR már 2024.12.31 előtt a pályázó vállalkozás cégkivonatába bejegyzett főtevékenysége kellett, hogy legyen.

  • IKT-technológiára irányuló képzések aránya legalább 25%

   +1  Mikro-, kis- vagy középvállalkozási státusz: Szintén új szempontként, ha a támogatást igénylő vállalkozás mikro-, kis-, vagy középvállalkozásként van regisztrálva, jogosult lehet a megnövelt keretösszegre.

Az új képzési pályázat keretében az elszámolható képzési óradíjak minden típus esetében emelkedtek. A szakmai ismeretre irányuló képzések óradíjai például belső képzésnél 3716 Ft-ra, külső képzésnél pedig 4955 Ft-ra nőttek, miközben a maximális csoportlétszám továbbra is 20 fő maradt. Hasonlóan, a soft skill, IKT és nyelvi képzések óradíjai is emelkedtek, a csoportlétszám korlátai azonban változatlanok maradtak.

Bértámogatás a résztvevő munkavállalóknak

Az elérhető bértámogatás célja, hogy fedezze a képzés miatt kieső munkaórák bérköltségét. Így a képzési pályázat hozzájárul a vállalkozások terheinek enyhítéséhez, miközben biztosítja a munkavállalók képzésének zökkenőmentes lebonyolítását. A támogatás alapja a munkavállaló munkaszerződésében rögzített bruttó bér, amelyet a képzést megelőző hónap adatai alapján számítanak ki. Ez az óradíj azonban nem lehet magasabb annál az összegnél, amelyet az aktuális kötelező legkisebb munkabér 1,5-szerese alapján határoznak meg. Például, a 2025-re érvényes minimálbér figyelembevételével az óradíj plafonja 2 507 Ft.

Ezek az újonnan megjelent változások szélesebb körben nyújtanak lehetőséget a pályázati források hatékony kihasználására.

Milyen tevékenységet támogat a felhívás?

A képzési pályázat keretében továbbra is támogatható mind a külsős, mind a vállalaton belüli belsős képzés. A felhívás négy fő képzéstípust foglal magában, amelyekre a támogatás igénybe vehető:

    1) Szakmai ismeretre irányuló képzés

    Ez a típus magában foglalja az Szktv. szerinti szakképesítésre vagy részszakmára felkészítő szakmai képzést, illetve olyan kompetenciák fejlesztését, amelyek egy munkakör, foglalkozás magasabb szintű végzéséhez szükségesek. Példák lehetnek a létesítmény energetikus vagy raktárvezető képzések.

    2) Soft skill képzés (maximum 25%)

    Ezek a képzések olyan általános kompetenciák fejlesztésére irányulnak, amelyek széles körben alkalmazhatók a munkaerőpiacon, de nem köthetők konkrét szakképesítéshez.

Fontos, hogy a soft skill képzések önállóan nem támogathatók, és változás, hogy az elszámolható költségük nem haladhatja meg az összes tervezett képzési költség 25%-át. Példák közé tartozik a projekt alapú csapatmunka vagy a vezetői készségek fejlesztése.

   3) Információs és kommunikációs technológiákra (IKT) irányuló képzés

    E kategória azokra a képzésekre vonatkozik, amelyek digitális technológiák használatához vagy alkalmazásához szükséges kompetenciák elsajátítását célozzák. Például irodai szoftverek használata vagy CNC programozási ismeretek tartoznak ide.

    4) Nyelvi képzés

    Az Európa Tanács Közös Európai Referenciakeret ajánlásai alapján szervezett nyelvi képzések tartoznak ide, amelyek például alapfokú nyelvvizsgára készítenek fel.

A képzési pályázat ezekkel a támogatott tevékenységekkel tovább erősítheti a vállalkozások munkavállalóinak szakmai és általános készségeit, segítve ezzel fejlődésüket és versenyképességüket.

Milyen egyéb érdekes változás történt a felhívásban?

A képzési pályázat legutóbbi felhívása több lényeges változtatást is tartalmaz, amelyek kihatnak a megvalósítás folyamatára. Az új szabályok értelmében a duális képzésben résztvevő munkavállalók támogatása már nem lehetséges a GINOP Plusz-3.2.1 program keretében. Továbbá szigorúbb határidőt szabtak a képzők számára a képzési ütemtervek leadására, hiszen most már az indulás előtt minimum 5 munkanappal kell pontosan lejelenteniük a képzési alkalmak időpontját és tematikáját, míg korábban erre elegendő volt 1 nap.

A megvalósítási időszakot is világosan meghatározták. A képzési programot a hatósági szerződés megkötésétől számított maximum 12 hónapon belül be kell fejezni, és az utolsó képzési napot követő 180. napos eredményességmérésre legkésőbb 2027. július 31-ig sor kell, hogy kerüljön.

Ezen kívül, a kérelemben megjelölt képzési programot a benyújtást követő 3 hónapon belül el kell kezdeni, legalább egy képzési alkalom megtartásával. Ezek a módosítások egyértelműbb és fegyelmezettebb tervezést kívánnak meg a pályázóktól.

A képzési pályázat új szabályozása jelentős lehetőséget teremt mind a KKV-k, mind a nagyvállalatok számára, hogy fokozzák munkavállalóik szakmai fejlődését, és javítsák versenyképességüket. A változások azonban nagyobb odafigyelést és tervezést igényelnek a sikeres pályázatok érdekében.

Pályázatírói cégként célunk, hogy segítsünk minden ügyfelünknek eligazodni az új követelmények és részletek között, így Önnek kizárólag a dolgozói képzések megvalósítására kelljen koncentrálnia. Bízza ránk a szakmai adminisztrációs hátteret, és hozza ki a legtöbbet a képzési pályázat kereteiből!

Pályázni szeretne, vagy további kérdése lenne?

Igényeljen ingyenes fejlesztési tanácsadást! Vezetéknév

Keresztnév

Cégnév

Adószám

Email

Telefon

Fejlesztési elképzelés

[Ha konkrét elképzelése, vagy kérdése van, ossza meg velünk!]

Feliratkozom a hírlevélre

igennem Source

Medium

Campaign

Adatkezelési hozzájárulás

Hozzájárulok,
hogy a(z) Goodwill Consulting Kft.
CRM rendszerében
kezelje az adataimat.


var utms = ["utm_source", "utm_medium", "utm_campaign"]; var fields = ["Source", "Medium", "Campaign"]; var input = document.querySelectorAll('input[name^="Project"]')[0].name; var formId = input.substring(8, input.search("]")); var urlparams = decodeURIComponent(window.location.search); var params = new URLSearchParams(urlparams); for (var i = 0; i < utms.length; i++) { var param = (params.get(utms[i])) ? params.get(utms[i]) : null; var node = document.getElementById("Project_" + fields[i] + "_" + formId); if (param) { node.value = params.get(utms[i]); } node.previousSibling.parentElement.style.setProperty("display", "none", "important"); }

The post Indul a népszerű GINOP Plusz 3.2.1-21 képzési pályázat következő szakasza! appeared first on Goodwill Consulting.

Categories: Pályázatok

Pages

THIS IS THE NEW BETA VERSION OF EUROPA VARIETAS NEWS CENTER - under construction
the old site is here

Copy & Drop - Can`t find your favourite site? Send us the RSS or URL to the following address: info(@)europavarietas(dot)org.