You are here

EU Pályázati Portál

Subscribe to EU Pályázati Portál feed
EU Pályázati Portál
Updated: 1 month 2 weeks ago

Vendéglátóipari támogatás: indul az V. szakasz!

Tue, 15/10/2024 - 12:05

A Kisfaludy program vendéglátóipari támogatása új szakasszal folytatódik tovább. Ez alkalommal 2024. október 15-től a vidéki, egész évben nyitva tartó büfék nyújthatnak be pályázatot 1 millió forintos vissza nem térítendő támogatásra!

Pályázat benyújtása: Egész évben nyitva tartó Büfék számára

A támogatási program V. üteme azokat a vidéki vendéglátóhelyeket célozza, melyek „büfé” üzlettípusba tartoznak. A Magyarország Kormánya által indított program 13 milliárd forint értékű támogatási keretösszeggel indult el, ennek részese a büfék támogatási felhívása is. A pályázatok benyújtására 2024. október 15. és november 30. között van lehetőség.

A támogatás célja

Az üzletenként igénybe vehető támogatás célja, a vidéki vendéglátóegységek versenyképességének segítése. Emellett nagy hangsúlyt fektet azokra a fejlesztésekre is, melyekkel hatékonyabb működést érhetnek el, könnyíthetik közüzemi terheiket, és hosszú távon gazdaságosabb működést eredményezhetnek. A támogatást különböző korszerű konyhatechnológiai és a mindennapi működéshez szükséges kisebb eszközök, készletek beszerzésére fordíthatják az igénylők. De felhasználhatják energiahatékonyságot támogató fejlesztésekre, vagy akár nagyobb beruházásokhoz is.

Pályázók köre

A pályázati lehetőség minden mikro-, kis- és középvállalkozás számára nyitott, amelyek gazdasági társaságként, civil szervezetként, egyházi jogi személyként, egyéni cégként vagy vállalkozóként, illetve adószámos magánszemélyként működnek. Így nagy létszámú pályázó számára adott a lehetőség, hogy még sikeresebbé tegye vállalkozását!

Milyen fejlesztések támogathatók?

A vendéglátóipari támogatás segítségével számos innovatív és költséghatékony fejlesztést valósíthat meg:

  • Energiahatékonyság: Támogatott a gazdaságos üzemeltetést szolgáló eszközök beszerzése, mint a led-es fényforrások, vagy a vízcsapokra perlátorok alkalmazása. Lehetőség van nyílászárók hőszigetelő képességének javítására is tömítés cserével, ablakfóliával, vagy egyéb korszerűsítési megoldásokkal.

  • Eszközbeszerzés: Hosszú távú költségcsökkentést és hatékony működést célzó beépített eszközök és berendezések, mint például konyhai eszközök és berendezések, nagykonyhai bútorok, sütő-főző berendezések, hűtőberendezések, fagyasztók és mosogató berendezések beszerzése.

  • Egyéb működést szolgáló beszerzések: Hatékonyabbá teheti üzlete működését például bárgépekkel, kávégépekkel, snack készülékekkel, főzőlapokkal, borhűtőkkel, mérlegekkel és konyhai előkészítő gépekkel, valamint higiéniai berendezésekkel és kamerákkal is.

  • Vendégélményt és komfortot fokozó eszközök: Fokozhatja vendégei élményét új üzlettér bútorzattal, modern világítással, árnyékolókkal, vagy akár kültéri hősugárzókkal is, a teraszok fűtésére.

  • Munkavédelmi eszközök és védőfelszerelések: Gondoskodhat alkalmazottai biztonságáról és kényelméről védőfelszerelésekkel, például kötényekkel, kesztyűkkel, hőszigetelt kesztyűkkel, hajhálókkal és sapkákkal.

  • Munkaruha, egyenruha és védőruha: Felszerelheti csapatát kiváló minőségű szakács- és konyhai ruházattal, valamint felszolgáló munkaruhákkal, amelyek biztosítják a professzionális megjelenést és védelmet egyaránt.

  • Fogyóeszközök: A mindennapi üzemeltetéshez szükséges fogyóeszközök is támogathatók, mint például a konyhai eszközök, edények, kések és vágóeszközök, tányérok, evőeszközök, poharak, valamint egyéb konyhai és éttermi eszközök beszerzése.

Támogatási összeg és mérték

A maximálisan elérhető támogatási összeg 1 millió forint, a támogatás mértéke pedig 100%-os, vissza nem térítendő támogatás. Az elérhető támogatási összegnél magasabb értékű beruházás is megvalósítható, azonban a maximálisan elszámolható támogatási összeg ebben az esetben is 1 millió forint marad. A fennmaradó összeg ez esetben akár hitelkonstrukcióval is párosítható, amennyiben az a Felhívásban megjelölt tevékenységekkel összhangban van.

A támogatás vendéglátó üzletenként igényelhető és nyújtható, azonban egy szolgáltató több vendéglátó üzletre is igényelhet támogatást. A projekt megvalósítására legfeljebb 6 hónap áll rendelkezésre.

Pályázati területi korlátozás

A vendéglátóipari támogatás projektjei kizárólag Magyarország közigazgatási határain belül, – Budapest kivételével – fekvő településeken valósítható meg.

Ne szalassza el a lehetőséget, hogy még sikeresebb legyen vállalkozása! Nyújtsa be pályázatát 2024. október 15. és november 30. között, és használja ki a vendéglátóipari támogatás minden előnyét!

Ne aggódjon, ha ebben a szakaszban nem tudott indulni a pályázaton, mert vállalkozása vendéglátás másik területén működik. A következő szakaszban, novembertől az italüzletek, bárok jelentkezhetnek majd a program további ütemére.

Ha segítségre van szüksége, mi szívesen állunk rendelkezésére, egy személyes tanácsadáson átnézzük fejlesztési elképzeléseit!

 

Pályázni szeretne, vagy további kérdése lenne?

Igényeljen ingyenes fejlesztési tanácsadást! Vezetéknév

Keresztnév

Cégnév

Adószám

Email

Telefon

Fejlesztési elképzelés

[Ha konkrét elképzelése, vagy kérdése van, ossza meg velünk!]

Feliratkozom a hírlevélre

igennem Source

Medium

Campaign

Adatkezelési hozzájárulás

Hozzájárulok,
hogy a(z) Goodwill Consulting Kft.
CRM rendszerében
kezelje az adataimat.


var utms = ["utm_source", "utm_medium", "utm_campaign"]; var fields = ["Source", "Medium", "Campaign"]; var input = document.querySelectorAll('input[name^="Project"]')[0].name; var formId = input.substring(8, input.search("]")); var urlparams = decodeURIComponent(window.location.search); var params = new URLSearchParams(urlparams); for (var i = 0; i < utms.length; i++) { var param = (params.get(utms[i])) ? params.get(utms[i]) : null; var node = document.getElementById("Project_" + fields[i] + "_" + formId); if (param) { node.value = params.get(utms[i]); } node.previousSibling.parentElement.style.setProperty("display", "none", "important"); }

The post Vendéglátóipari támogatás: indul az V. szakasz! appeared first on Goodwill Consulting.

Categories: Pályázatok

90%-os támogatás mikrovállalkozásoknak digitális fejlesztésre

Thu, 10/10/2024 - 12:04

A DIMOP Plusz-1.2.6-24 pályázati lehetőség kiváló alkalmat kínál a mikrovállalkozások számára, hogy növeljék versenyképességüket a digitális technológiák integrálásával. A pályázat célja, hogy az elmaradottabb régiókban működő vállalkozások digitális eszközeikkel fejlődjenek és hatékonyabbá váljanak. A támogatás mértéke elérheti a 90%-ot, így jelentős pénzügyi segítséget nyújtva a résztvevő vállalkozásoknak.

Pályázati részletek

A felhívás jelenleg társadalmi egyeztetés alatt áll. Várhatóan a benyújtás 2024. december 16-tól 2025. január 31-ig fog tartani azok számára, akik megfelelnek a követelményeknek. A pályázat területi megkötést tartalmaz, így azoknak a mikrovállalkozásoknak kedvező, amelyek Magyarország észak-alföldi, észak-magyarországi, dél-dunántúli, vagy dél-alföldi régióiban működnek (180 napnál régebbi bejegyzett székhellyel rendelkeznek ott), és céljuk a digitális fejlesztés. Továbbá fontos kitétel még, hogy a pályázónak nagyon alacsony digitális intenzitási szinttel kell rendelkeznie – amelyet egy szintfelmérő rendszer határoz meg.

A támogatás összege várhatóan 2,5 millió és 6 millió forint között alakulhat. A támogatás mértéke pedig 90%, ami azt jelenti, hogy a beruházáshoz elég csupán 10% önerővel rendelkeznie!

Digitális fejlesztés – milyen tevékenységek támogathatóak?

A pályázat keretében számos tevékenység támogatható, hogy a digitális fejlesztés teljes mértékben megvalósulhasson:

  • Eszközbeszerzés: Informatikai, hálózati és telekommunikációs eszközök beszerzése, mint például új számítógépek, routerek, és okostelefonok.

  • Immateriális javak vásárlása: Szoftverek és felhőszolgáltatások beszerzése, amelyek segítik a vállalkozásokat a digitális átállásban. Például egy vállalat bevezethet CRM rendszert vagy felhőalapú adatkezelő szolgáltatásokat.

Választható, azonban önállóan nem pályázhat további tevékenységek közé tartozik a könyvvizsgálat, amely a digitális intenzitási szint meghatározásához vehető igénybe, valamint a szakértői szolgáltatások igénybevétele, amely a digitális fejlesztések szakmai megvalósításában lehet segítség.

Elszámolható költségek

A pályázat során felmerülő költségek széles köre számolható el, amely tovább segíti a vállalkozásokat a digitális fejlesztésben. Természetesen az eszközök beszerzésének költségei, valamint az immateriális javak beszerzése elszámolható, ezen felül pedig belefoglalhatjuk költségvetésünkbe többek között:

  • Képzés és betanítás: Az új technológiák implementálásához szükséges oktatási költségek. Például online kurzusok az alkalmazottak számára az új szoftverek használatáról.

  • Szakértői szolgáltatások: Tanácsadói díjak, amelyek magukban foglalják a digitális megoldások testre szabását és integrálását. Ide tartozhat a specifikációk elkészítése, a telepítési és konfigurációs díjak.

  • Bérleti díjak: A digitális technológiák alkalmazásához szükséges üzleti felhőszolgáltatások díja.

A DIMOP Plusz-1.2.6-24 pályázat egyedülálló lehetőség a mikrovállalkozások számára, hogy lépést tartsanak a digitális világ gyors fejlődésével. A 90%-os támogatás pedig jelentős anyagi hátteret biztosít a szükséges fejlesztések végrehajtásához. Ha Ön is szeretné kihasználni ezt a lehetőséget, ne habozzon pályázni!

Előző cikkeinkben foglalkoztunk már digitalizációs pályázatokkal – ezekről itt olvashat bővebben, ha pedig egy kis innovációt is belecsempészne projektjébe, ezeket a pályázatokat ajánljuk.

Igényeljen most ingyenes konzultációs lehetőséget szakértőinktől! Goodwill Consulting Kft. – Információból fejlesztés, a fejlesztésből siker

Pályázni szeretne, vagy további kérdése lenne?

Igényeljen ingyenes fejlesztési tanácsadást! Vezetéknév

Keresztnév

Cégnév

Adószám

Email

Telefon

Fejlesztési elképzelés

[Ha konkrét elképzelése, vagy kérdése van, ossza meg velünk!]

Feliratkozom a hírlevélre

igennem Source

Medium

Campaign

Adatkezelési hozzájárulás

Hozzájárulok,
hogy a(z) Goodwill Consulting Kft.
CRM rendszerében
kezelje az adataimat.


var utms = ["utm_source", "utm_medium", "utm_campaign"]; var fields = ["Source", "Medium", "Campaign"]; var input = document.querySelectorAll('input[name^="Project"]')[0].name; var formId = input.substring(8, input.search("]")); var urlparams = decodeURIComponent(window.location.search); var params = new URLSearchParams(urlparams); for (var i = 0; i < utms.length; i++) { var param = (params.get(utms[i])) ? params.get(utms[i]) : null; var node = document.getElementById("Project_" + fields[i] + "_" + formId); if (param) { node.value = params.get(utms[i]); } node.previousSibling.parentElement.style.setProperty("display", "none", "important"); }

The post 90%-os támogatás mikrovállalkozásoknak digitális fejlesztésre appeared first on Goodwill Consulting.

Categories: Pályázatok

Mezőgazdasági kisüzemek támogatása

Thu, 03/10/2024 - 08:46

A mezőgazdasági kisüzemek számára egy új támogatási lehetőség nyílik meg hamarosan, amely célja, hogy elősegítse a helyben megtermelt termények iránti növekvő kereslet kielégítését. Ez a pályázat különösen fontos azon kisméretű termelők számára, akik önerővel nem tudnák fejleszteni gazdaságukat, de adottságaik és ambícióik alapján fejlődésre képesek.

A támogatás célja

A pályázat célja a mezőgazdasági kisüzemek jövedelemszerzésének és gazdasági stabilitásának elősegítése. Ezáltal a termelők képesek lesznek lépést tartani a piaci igényekkel, és javítani tudják termékeik minőségét és mennyiségét.

A felhívás jelenleg még társadalmi egyeztetés alatt áll, várhatóan a támogatási kérelmeket 2025 januárjától lehet majd benyújtani.

Kik pályázhatnak?

A támogatásra az alábbi mezőgazdasági szereplők jogosultak:

  • Őstermelők,
  • Mezőgazdasági termelőnek minősülő egyéni vállalkozók,
  • Szociális szövetkezetek.

A pályázáshoz bizonyítani szükséges, hogy a pályázó üzemmérete a benyújtott kérelem előtti évben legalább 5 000, de 10 000 euró STÉ-nél kisebb volt. Egy lakóhelyről kizárólag egy kedvezményezett lehet jogosult a támogatásra.

Támogatható tevékenységek köre

A pályázat keretében számos tevékenység támogatható, melyek célja a mezőgazdasági kisüzemek fejlesztése. A kiírás négy célterületet határoz meg:

  1. Állattartáshoz kapcsolódó fejlesztések
  • Épületek építése vagy bővítése állattartó telepeken.
  • Gépek és eszközök beszerzése, mint például takarmány-előkészítő gépek vagy traktorok.
  1. Kertészeti termelőtevékenység fejlesztése
  • Kertészeti épületek építése, bővítése.
  • Gépek beszerzése, mint például szüretelő gépek vagy traktorok.
  • Tavaszi fagykár megelőző technológiák telepítése.
  1. Terménytárolók építése
  • Tároló létesítmények építése vagy korszerűsítése.
  • Szárítóberendezések és anyagmozgató eszközök beszerzése.
  1. Ültetvénytelepítés
  • Gyümölcsösök, gyógy- és fűszernövények, valamint borszőlő ültetvények telepítése.

A választható, önállóan nem támogatható költségek magukban foglalják a műveletelőkészítés különböző feladatait, mint például a tervezést és szakmai előkészítést.

Elszámolható költségek

A pályázat keretében számos költség elszámolható, beleértve a terület-előkészítést és az építési költségeket. Az építés, átalakítás és bővítés során felmerülő költségek akkor számolhatók el, ha azok a művelet végrehajtásához szükségesek. Továbbá, a művelet céljához kapcsolódó technológiát alkalmazó eszközök, immateriális javak beszerzése, mint például szabadalmak és licencek, szintén támogathatók.

Mekkora mértékben támogatják a mezőgazdasági kisüzemeket?

A támogatás mértéke várhatóan maximum 85%, a maximális támogatási összeg pedig 10 millió forint lehet. A projekt Magyarország egész területén megvalósítható, így bátorítjuk Önt, hogy éljen ezzel a lehetőséggel, és biztosítsa mezőgazdasági kisüzeme jövőjét ezzel a támogatással.

Pályázati lehetőségek esetén mindig érdemes időben tájékozódni és felkészülni, hiszen a megfelelő információ birtokában jelentős előnyre tehet szert a piacon. Ne habozzon élni ezzel a lehetőséggel, és tegye meg az első lépést az önfenntartó és versenyképes mezőgazdasági tevékenység felé!

Amennyiben szeretné jobban megismerni a pályázatot, igényeljen ingyenes konzultációs lehetőséget szakértőinktől!

Goodwill Consulting Kft. – Információból fejlesztés, a fejlesztésből siker Pályázni szeretne, vagy további kérdése lenne? Igényeljen ingyenes fejlesztési tanácsadást! Vezetéknév

Keresztnév

Cégnév

Adószám

Email

Telefon

Fejlesztési elképzelés

[Ha konkrét elképzelése, vagy kérdése van, ossza meg velünk!] Feliratkozom a hírlevélre

igennem

Source

Medium

Campaign

Adatkezelési hozzájárulás

Hozzájárulok,
hogy a(z) Goodwill Consulting Kft.
CRM rendszerében
kezelje az adataimat.



var utms = ["utm_source", "utm_medium", "utm_campaign"];
var fields = ["Source", "Medium", "Campaign"];
var input = document.querySelectorAll('input[name^="Project"]')[0].name;
var formId = input.substring(8, input.search("]"));
var urlparams = decodeURIComponent(window.location.search);
var params = new URLSearchParams(urlparams);
for (var i = 0; i < utms.length; i++) { var param = (params.get(utms[i])) ? params.get(utms[i]) : null; var node = document.getElementById("Project_" + fields[i] + "_" + formId); if (param) { node.value = params.get(utms[i]); } node.previousSibling.parentElement.style.setProperty("display", "none", "important"); }

The post Mezőgazdasági kisüzemek támogatása appeared first on Goodwill Consulting.

Categories: Pályázatok

Innovációs fejlesztések pályázatból – Online konferencia

Thu, 26/09/2024 - 12:23
Innovációs fejlesztések pályázatból – akár 70%-os támogatással Online konferencia

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE /* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Normál táblázat";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:"Calibri","sans-serif";
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:"Times New Roman";
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;
mso-fareast-language:EN-US;}

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Normál táblázat";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:"Calibri","sans-serif";
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:"Times New Roman";
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;
mso-fareast-language:EN-US;}

Az innováció mindig is az üzleti fejlődés motorja volt, de a források hiánya gyakran akadályozhatja a kisebb vállalkozásokat abban, hogy kihasználják ezt a lehetőséget. Az újonnan megjelent GINOP Plusz 2.1.3-24 pályázat célja, hogy megteremtse az alapokat a mikrovállalkozások és kisvállalkozások számára az innovatív projektek megvalósításához.

Mit érdemes tudni a támogatásról? Milyen feltételekkel igényelhető? Miben segíthet vállalkozásának a pályázat? Milyen egyéb pályázatok elérhetőek még, amik mellett nem érdemes elmenni?

Online konferenciánkon megtudhatja!



Jelentkezem a konferenciára


Időpont

2024. október 10. 10:00


Helyszín

Zoom konferenciaterem

Online

Mire számíthat, hogyha részt vesz előadásunkon? Hasznos információk

Megosztjuk szaktudásunkat és információinkat a sikeres pályázat elkészítése érdekében.

Tapasztalt szakértők

Cégünk 20 éve foglalkozik a pályázatírással és széleskörű tapasztalattal rendelkezik a területen.

Interaktív formátum

A konferencia interaktív formátumban zajlik, így a résztvevőknek lehetősége nyílik kérdéseket feltenni és megvitatni az előadott témákat.

Amiről biztosan hallani fog…

Online konferenciánk alkalmával tüzetesen megvizsgáljuk a megjelent innovációs pályázatot, és bemutatjuk, milyen fejlesztéseket is valósíthat meg a támogatás segítségével – legyen szó akár termékfejlesztésről, szervezeti-, vagy marketing innovációról.

Miért jó a digitális konferencia?

• Kényelmesen, otthonából, munkahelyéről elérhető;

• kérdezési lehetőség az előadótól;

• ha nem tud az élő vetítésen részt venni, a felvételt bármikor visszanézheti.

Felkeltette figyelmét a konferencia?

Regisztráljon még ma!

Akkor is érdemes jelentkeznie, ha az időpont nem megfelelő, hiszen a felvételt minden regisztrált számára elküldjük!

Jelentkezzen Konferenciánkra! Vezetéknév

Keresztnév

Cégnév

Adószám

Email

Telefon

Feliratkozom a hírlevélre

igennem

Source

Medium

Campaign

Adatkezelési hozzájárulás

Hozzájárulok, hogy a(z) Goodwill Consulting Kft. CRM rendszerében kezelje az adataimat és elfogadom az adatkezelési nyilatkozatot.



var utms = ["utm_source", "utm_medium", "utm_campaign"];
var fields = ["Source2", "Medium2", "Campaign2"];
var input = document.querySelectorAll('input[name^="Project"]')[0].name;
var formId = input.substring(8, input.search("]"));
var urlparams = decodeURIComponent(window.location.search);
var params = new URLSearchParams(urlparams);
for (var i = 0; i < utms.length; i++) { var param = (params.get(utms[i])) ? params.get(utms[i]) : null; var node = document.getElementById("Project_" + fields[i] + "_" + formId); if (param) { node.value = params.get(utms[i]); } node.previousSibling.parentElement.style.setProperty("display", "none", "important"); }

The post Innovációs fejlesztések pályázatból – Online konferencia appeared first on Goodwill Consulting.

Categories: Pályázatok

Innovációs pályázat mikro- és kisvállalkozások számára

Thu, 26/09/2024 - 08:21

Az innováció mindig is az üzleti fejlődés motorja volt, de a források hiánya gyakran akadályozhatja a kisebb vállalkozásokat abban, hogy kihasználják ezt a lehetőséget. Az újonnan megjelent GINOP Plusz 2.1.3-24 pályázat célja, hogy megteremtse az alapokat a mikrovállalkozások és kisvállalkozások számára az innovatív projektek megvalósításához. Ez a pályázat különösen azoknak a cégeknek szól, amelyek eddig nem végeztek innovációt, lehetőséget adva számukra, hogy piacorientált innovációs tevékenységekkel erősítsék versenyképességüket.

Milyen támogatásokat kínál az innovációs pályázat?

A GINOP Plusz 2.1.3-24 innovációs pályázat keretében a mikrovállalkozások és kisvállalkozások számos területen igényelhetnek támogatást. Ide tartozik a vállalkozási folyamatok fejlesztése, a termelés, a marketing, a logisztika és a szervezeti innováció. A pályázat célja, hogy ezek a vállalkozások technológiai színvonalukat javítsák és üzleti innovációs tevékenységeiket erősítsék. A támogatás mértéke akár 70%-a is lehet a projekt összköltségének, ami 20 és 50 millió forint között mozoghat, és maximum 15 millió forintos előleg igényelhető.

A támogatás keretei között számos költségtétel számolható el, amelyek hozzájárulnak az innovatív projektek megvalósításához, így eszközbeszerzést, tanácsadói díjakat, sőt, még bérköltséget is tartalmazhat a költségvetésünk.

Ki pályázhat?

A pályázat a legalább egy lezárt üzleti évvel és három alkalmazottal rendelkező mikrovállalkozásoknak és kisvállalkozásoknak szól. A támogatás feltételei között szerepel, hogy a vállalkozás Magyarországon bejegyzett, kettős könyvvitelt vezető gazdasági társaság legyen – így az innovációs pályázat országosan elérhető! Mind vidéki, mind budapesti cégek pályázhatnak.

Mik a kizáró feltételek?

Fontos megemlíteni, hogy bizonyos kizáró tényezők is léteznek. Így például nem pályázhat az a vállalkozás, amelynek a támogatási kérelem benyújtását megelőző öt évben történt szabálytalanság miatti támogatói elállása volt, vagy ha a projektjének összköltsége meghaladja az előző üzleti év árbevételének 50%-át. Továbbá, ha a vállalkozás ellen végrehajtási eljárás van folyamatban, az szintén kizáró ok lehet.

Miért érdemes pályázni?

A pályázat lehetőséget ad a vállalkozások számára, hogy piaci pozíciójukat megerősítsék és versenyképességüket növeljék az innováció segítségével. Az innováció nem csupán a termékek és szolgáltatások minőségének javítását szolgálja, hanem hozzájárul a vállalkozás hatékonyságának növeléséhez is. Az S3 stratégiában megfogalmazott kihívásokra való reagálás szintén hozzájárul a hazai vállalatok hosszú távú fenntarthatóságához.

Hogyan lehet igénybe venni a támogatást?

A pályázati időszak három szakaszra oszlik, amely 2024. október 29-től 2025. április 22-ig tart. Az első szakasz 2024. október 29-től november 12-ig, a második 2025. január 21-től február 4-ig, a harmadik pedig 2025. április 8-tól 22-ig tart. Érdemes időben felkészülni és minden szükséges dokumentumot beszerezni a sikeres pályázáshoz.

Példák a támogatási lehetőségekre

Egy cég például marketinginnovációra használhatja a támogatást, amely segíthet új piacok meghódításában. Egy másik vállalkozás a termelési folyamatok optimalizálására összpontosíthat, amely csökkentheti a gyártási költségeket és növelheti a nyereséget. Esetleg egy logisztikai cég az innovatív ellátási lánc technológiákba fektethet, hogy javítsa szállítási hatékonyságát és ügyfél-elégedettségét.

A pályázat jelentősége a vállalkozások számára

Ez a pályázat jelentős lépést jelent a hazai mikrovállalkozások és kisvállalkozások számára az innováció világába való belépéshez. Az innovatív megoldások alkalmazása lehetőséget nyújt a vállalkozásoknak, hogy lépést tartsanak a gyorsan változó piaci igényekkel, és fenntartható növekedést érjenek el. Az ilyen jellegű pályázatok hozzájárulnak ahhoz, hogy a vállalkozások ne csak túléljék, hanem prosperáljanak is a mai versenyző gazdasági környezetben.

Összegezve

Az innovációs pályázat megnyitja az utat a mikrovállalkozások és kisvállalkozások előtt, hogy új szintre emeljék működésüket és versenyképességüket. A támogatás célja nem csupán a pénzügyi segítségnyújtás, hanem a vállalkozások hosszú távú fejlődésének ösztönzése is. Érdemes kihasználni ezt a lehetőséget, hogy a vállalkozások ne csak alkalmazkodjanak a változó piaci környezethez, hanem aktívan formálják is azt.

Amennyiben felkeltette érdeklődését a pályázat, és szeretné megtudni, hogyan kamatoztathatná ezt a lehetőséget vállalkozása életében, igényeljen ingyenes konzultációs lehetőséget, és szakértőink segítenek!

Goodwill Consulting Kft. – Információból fejlesztés, a fejlesztésből siker

Pályázni szeretne, vagy további kérdése lenne?

Igényeljen ingyenes fejlesztési tanácsadást! Vezetéknév

Keresztnév

Cégnév

Adószám

Email

Telefon

Fejlesztési elképzelés

[Ha konkrét elképzelése, vagy kérdése van, ossza meg velünk!]

Feliratkozom a hírlevélre

igennem Source

Medium

Campaign

Adatkezelési hozzájárulás

Hozzájárulok,
hogy a(z) Goodwill Consulting Kft.
CRM rendszerében
kezelje az adataimat.


var utms = ["utm_source", "utm_medium", "utm_campaign"]; var fields = ["Source", "Medium", "Campaign"]; var input = document.querySelectorAll('input[name^="Project"]')[0].name; var formId = input.substring(8, input.search("]")); var urlparams = decodeURIComponent(window.location.search); var params = new URLSearchParams(urlparams); for (var i = 0; i < utms.length; i++) { var param = (params.get(utms[i])) ? params.get(utms[i]) : null; var node = document.getElementById("Project_" + fields[i] + "_" + formId); if (param) { node.value = params.get(utms[i]); } node.previousSibling.parentElement.style.setProperty("display", "none", "important"); }

The post Innovációs pályázat mikro- és kisvállalkozások számára appeared first on Goodwill Consulting.

Categories: Pályázatok

Megjelent! – 0%-os hitelprogram Budapesten

Tue, 24/09/2024 - 09:04

Elérhetővé vált a 0%-os hitelprogram Budapesten is! A fővárosi KKV-k számára új távlatokat nyit a GINOP Plusz-1.4.4-24 Technológiai Hitelprogram, amely 2024. október 21-től indul és 2025. december 30-ig nyújt lehetőséget a kölcsönkérelmek beadására. A program célja a hazai vállalkozások versenyképességének növelése technológiai korszerűsítésen keresztül, lehetővé téve a legmodernebb megoldások bevezetését.

A program célja

A hitelprogram elsődleges célja, hogy a vállalkozások korszerű termék- és szolgáltatásfejlesztési képességeit támogassa, valamint lehetőséget biztosítson az energiahatékonysági beruházásokra, beleértve a megújuló energiaforrások alkalmazását. Ezzel segít a vállalkozásoknak nem csak a hatékonyság, de a fenntarthatóság terén is fejlődni.​

Hitelfelvevők köre

A GINOP Plusz-1.4.4-24 Technológiai Hitelprogram keretében a hitelfelvevők köre elsősorban a mikro-, kis- és középvállalkozásokból áll, amelyek Budapesten kívánják megvalósítani projektjeiket. A támogatás célja, hogy segítséget nyújtson azon KKV-knak, amelyek gazdaságilag életképesek, de nem rendelkeznek megfelelő mértékű finanszírozással.

A hitelprogramot azok a vállalkozások vehetik igénybe, amelyek:

  • Magyarország területén rendelkeznek székhellyel vagy az Európai Gazdasági Térségben székhellyel és Magyarországon fiókteleppel.

  • Legalább egy lezárt üzleti évvel rendelkeznek.

  • Legalább egy főt foglalkoztatnak.

  • Projektjüket budapesti megvalósítási helyszínen tervezik

A GINOP Plusz-1.4.4-24 Technológiai Hitelprogramban nem vehetnek részt azok a vállalkozások, amelyek bevételeik jelentős részét mezőgazdasági tevékenységekből szerzik. Emellett azok a cégek, amelyek főként az élelmiszeriparban tevékenykednek. Továbbá a kezdő vállalkozások, amelyek még nem rendelkeznek legalább egy lezárt üzleti évvel.

Támogatható tevékenységek a 0%-os hitelprogramban

A GINOP Plusz-1.4.4-24 Technológiai Hitelprogram számos fejlesztési lehetőséget támogat, amely segíti a vállalkozásokat a modernizációban és a fenntarthatóság felé való elmozdulásban.

A hitelprogram keretében számos beruházás támogatható:

  • Technológiai korszerűsítés: Új, modern eszközök beszerzése, ide tartoznak a technológiai korszerűsítést elősegítő gépek és IKT eszközök is, sőt akár a tisztán elektromos járművek beszerzése is, különböző értékhatárokkal a jármű kategóriájától függően.

  • Ingatlanfejlesztés: Átalakítások, bővítések, és korszerűsítések, szintén támogathatóak, amelyek hozzájárulnak a vállalkozás infrastruktúrájának fejlesztéséhez.

  • Megújuló energia alkalmazása: Ezek mellett a program elősegíti a megújuló energiaforrásokat alkalmazó projektek megvalósítását is, mint például napelemek telepítését, amelyek a költségek maximum 30%-át tehetik ki.

A program emellett a szakértői tanácsadás és képzések költségeit is fedezheti, a projekt összköltségének maximum 5%-áig.

Hitelkeret és feltételek

A hitelprogram rendkívül kedvező feltételekkel érhető el:

  • Hitelösszeg: Minimum 5 millió, maximum 50 millió forint, amelyet kamatmentesen igényelhetnek a vállalkozások. A kölcsön maximális összegét a vállalkozás előző évi üzemi eredménye alapján határozzák meg​.

  • Futamidő: A kölcsön futamideje az eszközök amortizációs ideje szerint változik, de megújuló energiaforrást tartalmazó projektek esetén akár 10 év is lehet​.

  • Kamat: 0%.

  • Saját forrás: A projekt költségeinek minimum 10%-át saját forrásból kell biztosítani​.

Miért éri meg a budapesti cégeknek a 0%-os hitelprogram?

Ez a program kiváló lehetőséget nyújt a budapesti vállalkozásoknak, hogy modernizálják eszközeiket és fejlesztéseiket megvalósíthassák, mindezt kamatmentes hitellel. A fenntartható megoldások előtérbe helyezése segíti a költséghatékonyságot, hosszú távon pedig hozzájárul a vállalkozások fenntartható működéséhez is.

Ne maradjon le erről az egyedülálló lehetőségről, és fejlessze vállalkozását még ma!

Várjuk egy díjmentes tanácsadáson, melyen cégére szabottan vizsgáljuk meg lehetőségeit!

Pályázni szeretne, vagy további kérdése lenne?

Igényeljen ingyenes fejlesztési tanácsadást! Vezetéknév

Keresztnév

Cégnév

Adószám

Email

Telefon

Fejlesztési elképzelés

[Ha konkrét elképzelése, vagy kérdése van, ossza meg velünk!]

Feliratkozom a hírlevélre

igennem Source

Medium

Campaign

Adatkezelési hozzájárulás

Hozzájárulok,
hogy a(z) Goodwill Consulting Kft.
CRM rendszerében
kezelje az adataimat.


var utms = ["utm_source", "utm_medium", "utm_campaign"]; var fields = ["Source", "Medium", "Campaign"]; var input = document.querySelectorAll('input[name^="Project"]')[0].name; var formId = input.substring(8, input.search("]")); var urlparams = decodeURIComponent(window.location.search); var params = new URLSearchParams(urlparams); for (var i = 0; i < utms.length; i++) { var param = (params.get(utms[i])) ? params.get(utms[i]) : null; var node = document.getElementById("Project_" + fields[i] + "_" + formId); if (param) { node.value = params.get(utms[i]); } node.previousSibling.parentElement.style.setProperty("display", "none", "important"); }

The post Megjelent! – 0%-os hitelprogram Budapesten appeared first on Goodwill Consulting.

Categories: Pályázatok

Kreatív Európa 2021-2027: Prioritások

Thu, 12/09/2024 - 22:13

A Kreatív Európa a 2021-2027 közötti időszakban az előző program három alappillérére, alprogramjára építve támogatja a kulturális és kreatív szektorokat:

  • Kultúra lefedi a kulturális és kreatív szektorokat, az audiovizuális szektor kivételével;
  • MEDIA, mely az audiovizuális szektort foglalja magában;
  • valamint a szektorközi ág, amely a kulturális és kreatív szektorok közötti tevékenységeket fedi le.

A Kreatív Európa programról és a pályázati területekről bővebb információ érhető el a Funding & tender opportunities online felületen.

A Kreatív Európa program 2014-2020-as időszakának pályázatairól ITT tájékozódhat.

A támogatást nyert projektek megtekinthetők és részletes keresőfeltételek mellett böngészhetők a Creative Europe Project Results Platform online adatbázisában.

Prioritások

A Kreatív Európa célkitűzései a következők:

  • az európai alkotások támogatása, a kulturális és kreatív szektorok segítése a globalizáció és a digitalizált világ adta lehetőségek megragadására, annak érdekében, hogy elérhessék gazdasági potenciáljukat, hozzájáruljanak a fenntartható fejlődéshez, munkahelyek teremtéséhez és a társadalmi kohézióhoz;
  • az európai audiovizuális szektor versenyképességének és innovációjának előmozdítása, az európai kulturális és média szektorok új nemzetközi lehetőségekhez, közönséghez, piacokhoz való hozzáférésének segítése.
  • a szektorokon átívelő innovatív, sokszínű, független, plurális sajtó népszerűsítése, támogatása.

Ezek megvalósítása magában foglalja a kulturális és kreatív szervezetek, mozik, filmek támogatását.

A Kreatív Európa arra ösztönzi az audiovizuális, kulturális és kreatív szereplőket, hogy Európa-szerte működjenek, új közönségre találjanak és fejlesszék a digitális korban szükséges képességeiket. Az európai kulturális és audiovizuális alkotások új, külföldi közönséghez való eljuttatásával a program hozzájárul a kulturális és nyelvi sokszínűség biztosításához és védelméhez.

kreativeuropa.hu

Categories: Pályázatok

Kreatív Európa: Kultúra ág

Thu, 12/09/2024 - 22:07

A Kultúra ág segíti a kulturális és kreatív szervezetek transznacionális működését, támogatja a kulturális művek határokon átívelő áramlását és a kulturális szereplők mobilitását. Pénzügyi támogatást nyújt az európai dimenziójú kezdeményezéseknek, melyek célja a kulturális tartalom létrehozása és nemzetközi terjesztése, a nemzetközi mobilitás növelése, közönségfejlesztés, innováció és kapacitás-növelés (digitalizáció, új üzleti modellek, oktatás és képzés). A támogatott projektek célja, hogy biztosítsák a kulturális és kreatív szereplők nemzetközi működését.

A Kultúra ág által támogatott lehetőségek változatos tevékenységek keretében valósulnak meg:

HORIZONTÁLIS PROJEKTEK
  • Európai együttműködési projektek (COOP),
  • Kulturális és kreatív szervezetek európai hálózatai (NET),
  • platformok,
  • művészek és kulturális szakemberek mobilitása,
  • szakpolitikai fejlesztés.
SZEKTORÁLIS TÁMOGATÁS
  • támogatás a zenei szektornak
  • támogatás könyvszektornak (Európai irodalmi művek forgalma; LIT)
  • támogatás a kulturális örökség védelmének
  • támogatás az építészeti szektornak
KÜLÖNLEGES AKCIÓK
  • az Európai Unió kulturális díjai,
  • Európa Kulturális Fővárosai,
  • támogatás fiatal művészeknek (Pán-európai kulturális szervezetek; PECE),
  • támogatás a >Kreatív Európa Irodák hálózatának.

A Kultúra ág pályázatairól és támogatási lehetőségeiről ITT tájékozódhat.

kreativeuropa.hu

Categories: Pályázatok

Innovációs pályázat érkezik – Online konferencia

Tue, 06/08/2024 - 23:32
Innovációs pályázat érkezik – Online konferencia

Szerző: Goodwill Consulting

  Közzétéve: 2024-08-06

 Kategória: Konferenciák

Hamarosan érkezik az innovációs pályázat! Online konferencia

Csatlakozzon hozzánk, hogy felfedezzük együtt a hamarosan érkező innovációs pályázati lehetőséget! Ismerje meg hogyan tudja fejleszteni vállalkozását a KKV-k innovációs képességét támogató felhívás segítségével!

Mit érdemes tudni a pályázatról? Milyen feltételekkel lesz igényelhető a támogatás? Mire kell figyelni a szükséges tanácsadásnál?

Online konferenciánkon megtudhatja!

Jelentkezem a konferenciára

Időpont

2024. augusztus 27. 10:00

Helyszín

Zoom konferenciaterem

Online

Mire számíthat, hogyha részt vesz előadásunkon? Hasznos információk

Megosztjuk szaktudásunkat és információinkat a sikeres pályázat elkészítése érdekében.

Tapasztalt szakértők

Cégünk 20 éve foglalkozik a pályázatírással és széleskörű tapasztalattal rendelkezik a területen.

Interaktív formátum

A konferencia interaktív formátumban zajlik, így a résztvevőknek lehetősége nyílik kérdéseket feltenni és megvitatni az előadott témákat.

Amiről biztosan hallani fog…

Mindenről, amit a pályázat kapcsán tudnia szükséges! 

  • Ki pályázhat
  • Pontosan mik a támogatott tevékenységek,
  • Mit jelentenek a tanácsadások, miként kell őket igénybe venni, 
  • Milyen beruházásokat valósíthat meg ezzel a támogatással,
  • Hogyan tud Önnek a Goodwill Cégcsoport segíteni!
Miért jó a digitális konferencia?

• Kényelmesen, otthonából, munkahelyéről elérhető;

• kérdezési lehetőség az előadótól;

• ha nem tud az élő vetítésen részt venni, a felvételt bármikor visszanézheti.

Felkeltette figyelmét a konferencia?

Regisztráljon még ma!

Akkor is érdemes jelentkeznie, ha az időpont nem megfelelő, hiszen a felvételt minden regisztrált számára elküldik!

Categories: Pályázatok

EKR rendszer – EKR online oktatás az Elektronikus Közbeszerzési Rendszer naprakész használatáról

Tue, 18/06/2024 - 11:47

Gyakorlatorientált, 2 napos tréning a közbeszerzési alapismeretekről és az Elektronikus Közbeszerzési Rendszer használatáról hasznos tippekkel.

Ha szeretne magabiztos elméleti és gyakorlati tudással rendelkezni a közbeszerzésekben,
ha autodidakta módon tanult bele a közbeszerzési ajánlatok elkészítésébe,
ha teljesen új Önnek a közbeszerzések világa

Jelentkezzen az alábbi honlapon, és vegyen részt a kifejezetten ajánlattevő cégek jelenlegi vagy jövőbeli munkatársainak szóló 1 + 1 napos, elméleti-gyakorlati online felkészítő képzésen!

Jelentkezni a www.ekrkepzes.hu oldalon lehet.

Categories: Pályázatok

SMART fejlesztések az AGC-nél

Mon, 17/06/2024 - 20:52

A projekthez az AGC Glass Hungary Kft. a Széchenyi Terv Plusz program „Vállalati kutatási, fejlesztési és innovációs tevékenységek ösztönzése” című felhívásán 399,91 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert el.

A projekt keretében olyan újgenerációs hátsóüveg termékcsalád és gyártási technológiájának kifejlesztése történt, ami az AGC versenytársainak termékeinél magasabb minőséggel és funkcionalitással rendelkezik, valamint megfelel a rendkívül magas vevői igényeknek és tömeggyártásra érett. Az új modellekhez használható újgenerációs hátsóüveg típus kifejlesztéséhez, teszteléséhez, prototípusok gyártásához az eddigi termelési rendszer önmagában nem volt alkalmas a vevők által megkövetelt technikai, műszaki tartalommal, így a sikeres termékfejlesztéshez, a sorozatgyártás elindításához vált szükségessé a technológiai háttér megfelelő fejlesztése is.

A gazdaságban általánosan és így az autóiparon belül is az utóbbi években felgyorsultak az adatok feldolgozását segítő technológiai fejlesztések. Az AGC eddigi infrastruktúrája ezt még nem tette lehetővé, ezért mindenképpen elengedhetetlen volt az ezirányú fejlesztések elvégzése. A projekt megvalósításához olyan adatokra is szükség volt, amik eddig nem voltak mérhetőek, így szükségessé vált a megfelelő mérőeszközöket kifejleszteni, telepíteni és rendszerhez illeszteni, mert a projekt céljainak eléréséhez nem álltak rendelkezésre kész, piacon kapható megoldások.

A K+F projekt egyik fókuszpontja az üveg minőségének a javítása és a kieső selejtek csökkentése volt azzal, hogy az AGC a termelési folyamatában olyan paramétereket monitorozzon, amikről pontosan kideríthető, hogy milyen összefüggésben vannak a termék minőségi mutatóival és még a termelési folyamat során közbe tudjanak avatkozni, ha szükséges.

A korábban alkalmazott, PLC-re alapozott technológia nem volt képes nagy mennyiségű adatot megfelelő sebességgel feldolgozni, ezért szükségessé vált egy olyan architektúra, ami IT-s eszközöket használ a termelésből gyűjtött nagy mennyiségű adat (“big data”) elemzéséhez. Ezektől a fejlesztésektől azt várják, hogy az új, gyártás szempontjából nagyobb kihívást jelentő termékeket is megfelelő minőségben és darabszámban tudnak gyártani, így a K+F tevékenységük részét képező modelleket is.

A fejlesztéseknek köszönhetően már a tervezett próbagyártás előtt – akár már az árajánlatadásnál vagy az első gyártás előtt – “offline” módon fel tud készülni a Társaság (termelés, mérnökség, minőségügy és a projektvezető) a gyártásra egy hasonló modell adatait felhasználva. Ezzel a próbagyártásra felhasznált időt csökkenteni, a próbagyártás hatékonyságát növelni lehet és jobb minőségű üveget lehet gyártani.

A Széchenyi Terv Plusz program GINOP_PLUSZ-2.1.1-21 számú pályázati kiírásán 399 910 040 forint támogatást elnyert, 993 633 319 forint összköltségvetésű fejlesztés 2022. február 1-én indult és 2024. június 30-án zárul.

Categories: Pályázatok

SMART fejlesztések az AGC-nél

Mon, 17/06/2024 - 20:46

A projekthez az AGC Glass Hungary Kft. a Széchenyi Terv Plusz program „Vállalati kutatási, fejlesztési és innovációs tevékenységek ösztönzése” című felhívásán 399,91 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert el.

A projekt keretében olyan újgenerációs hátsóüveg termékcsalád és gyártási technológiájának kifejlesztése történt, ami az AGC versenytársainak termékeinél magasabb minőséggel és funkcionalitással rendelkezik, valamint megfelel a rendkívül magas vevői igényeknek és tömeggyártásra érett. Az új modellekhez használható újgenerációs hátsóüveg típus kifejlesztéséhez, teszteléséhez, prototípusok gyártásához az eddigi termelési rendszer önmagában nem volt alkalmas a vevők által megkövetelt technikai, műszaki tartalommal, így a sikeres termékfejlesztéshez, a sorozatgyártás elindításához vált szükségessé a technológiai háttér megfelelő fejlesztése is.

A gazdaságban általánosan és így az autóiparon belül is az utóbbi években felgyorsultak az adatok feldolgozását segítő technológiai fejlesztések. Az AGC eddigi infrastruktúrája ezt még nem tette lehetővé, ezért mindenképpen elengedhetetlen volt az ezirányú fejlesztések elvégzése. A projekt megvalósításához olyan adatokra is szükség volt, amik eddig nem voltak mérhetőek, így szükségessé vált a megfelelő mérőeszközöket kifejleszteni, telepíteni és rendszerhez illeszteni, mert a projekt céljainak eléréséhez nem álltak rendelkezésre kész, piacon kapható megoldások.

A K+F projekt egyik fókuszpontja az üveg minőségének a javítása és a kieső selejtek csökkentése volt azzal, hogy az AGC a termelési folyamatában olyan paramétereket monitorozzon, amikről pontosan kideríthető, hogy milyen összefüggésben vannak a termék minőségi mutatóival és még a termelési folyamat során közbe tudjanak avatkozni, ha szükséges.

A korábban alkalmazott, PLC-re alapozott technológia nem volt képes nagy mennyiségű adatot megfelelő sebességgel feldolgozni, ezért szükségessé vált egy olyan architektúra, ami IT-s eszközöket használ a termelésből gyűjtött nagy mennyiségű adat (“big data”) elemzéséhez. Ezektől a fejlesztésektől azt várják, hogy az új, gyártás szempontjából nagyobb kihívást jelentő termékeket is megfelelő minőségben és darabszámban tudnak gyártani, így a K+F tevékenységük részét képező modelleket is.

A fejlesztéseknek köszönhetően már a tervezett próbagyártás előtt – akár már az árajánlatadásnál vagy az első gyártás előtt – “offline” módon fel tud készülni a Társaság (termelés, mérnökség, minőségügy és a projektvezető) a gyártásra egy hasonló modell adatait felhasználva. Ezzel a próbagyártásra felhasznált időt csökkenteni, a próbagyártás hatékonyságát növelni lehet és jobb minőségű üveget lehet gyártani.

A Széchenyi Terv Plusz program GINOP_PLUSZ-2.1.1-21 számú pályázati kiírásán 399 910 040 forint támogatást elnyert, 993 633 319 forint összköltségvetésű fejlesztés 2022. február 1-én indult és 2024. június 30-án zárul.

Categories: Pályázatok

Mikrobiomdiagnosztikai technológia és szolgáltatási platform fejlesztése

Fri, 31/05/2024 - 14:50

A fejlesztéshez a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap „Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása” című pályázati felhívásán 780,48 millió forint állami támogatást nyert el a VISAL PLUS Kft. által vezetett konzorcium.

A VISAL PLUS Kft., mint konzorciumvezető, a Young B.T.S. Kft. és a SZEGEDI BIOLÓGIAI KUTATÓKÖZPONT által létrehozott konzorcium projektje során létrejött mikrobiomdiagnosztikai kit és bioinformatikai platform különböző biológiai mintákból a benne található baktériumok és azok arányának meghatározására használható. A megrendelő a vizsgálat eredményét, a projekt során fejlesztett online platformon tudja megtekinteni, elemezni. A mikrobiom szűrővizsgálatokra egyre nagyobb igény mutatkozik világszerte. Jelentős célcsoportként tartják nyilván a gasztroenterológiai és az onkológiai klinikákat, a fejlesztésükkel létrehozott mikrobiomdiagnosztikai szolgáltatás alkalmas az emésztőrendszeri megbetegedések monitorozására, és képes bizonyos gyógyszerek felszívódásának hatékonyságát és várható terápiás hatékonyságát előre jelezni.

A projekt tudományos újdonsága onnan ered, hogy két újgenerációs szekvenálási technikát ötvöz. A hagyományosabbnak tekinthető V3 és V4 16S RNS mikrobiomszekvenálás és az ún. shotgun szekvenálás kimeneteleit is képes elemezni, melynek során saját fejlesztésű bioinformatikai algoritmus generálja a diagnosztikai eredményt. Ez a megközelítés a mikrobiom összetételén felül alkalmas az antibiotikumrezisztencia gének és a rezisztenciatranszmittáló faktorok felderítésére is. A bélflóra vizsgálatán felül a kidolgozott MicrobiomeStep technológia alkalmas különböző bőrbetegségek és nőgyógyászati minták mikrobiomvizsgálatára is, továbbá a bélflóra és a vérben fellelhető mikrobiom összehasonlító vizsgálatára, mely kutatás feltárhatja a bél mikrobiom összetétel, bélgyulladás kialakulása, baktériumok keringésbe kerülése, autoimmun betegségek kialakulása között fellelhető ok-okozati összefüggéseket. A létrejövő szolgáltatás piaci lehetőségei az adaptálhatósága miatt további célcsoportok irányába is bővíthetőek lesznek.

Az NKFI Alap „2020-1.1.2-PIACI KFI” pályázati kiírásán 780 478 000 Ft állami támogatást elnyert, 1 087 946 000 Ft összköltségvetésű 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2021-00304 számú projekt 2021. június 1-én indult és 2024. május 31-én zárult.

Categories: Pályázatok

Génexpresszió alapú szuperérzékeny géndiagnosztikai fejlesztés

Fri, 31/05/2024 - 14:26

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap „GYORSÍTÓSÁV” című pályázati felhívásán 187,94 millió forint állami támogatást nyert el a Delta Bio 2000 Kft.

Az új technológiával akár kis mennyiségben jelenlévő és károsodott nukleinsavból kiindulva is nagy biztonsággal detektálhatnak nemcsak mutációkat, hanem génfúziókat és expressziós változásokat is. A létrehozott technológia alkalmas többek között, tumorok géndiagnosztikai monitorozására felhasználható génpanel-reagens kitek fejlesztésére.

A projekt további konkrét eredményeként a Delta Bio 2000 Kft. létrehozott egy RNS-panel diagnosztikai reagens kitet is, mely alkalmas prosztatatumorok szűrésére és progressziójának monitorozására nem-invazív mintavétellel, vizeletmintából. A kifejlesztett prosztatatumor reagens kit alkalmazása alapvetően változtathatja meg az alkalmazott orvosi protokollt – ennek jelentőségét növeli, hogy a prosztatadaganat a férfiak második leggyakoribb rosszindulatú megbetegedése, ezért szűrése kiemelt fontosságú.

Az eddigi gyakorlat szerint, prosztatatumor diagnosztizálásához biopsziát vesznek, mely kellemetlen, invazív beavatkozást jelent, és sok esetben feleslegesnek is bizonyul. Ezzel a gyakorlattal ellentétben, az általuk kifejlesztett megoldással non-invazív mintavétellel nyert vizeletből is ki lehet mutatni nagy érzékenységgel a tumorra jellemző expressziós és genetikai változásokat.

Az NKFI Alap pályázati kiírásán 187 941 600 Ft Ft állami támogatást elnyert, 234 698 400 Ft összköltségvetésű 2020-1.1.5-GYORSÍTÓSÁV-2021-00002 számú projekt 2021. június 1-én indult és 2024. május 31-én zárult.

Categories: Pályázatok

Csomagolási technológiáját fejlesztette a CornMill Hungary Kft.

Wed, 15/05/2024 - 12:38

A CornMill Hungary Kft. a beruházáshoz a Széchenyi Terv Plusz program „A mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása a leghátrányosabb helyzetű régiókban” című felhívásán 125,22 millió forint feltételesen vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert el.

A CornMill Hungary Kft. kukorica feldolgozással, mezőgazdasági termékek, termények nagykereskedelmével foglalkozó, dinamikusan fejlődő, több, mint 30 éves vállalkozás, amely tevékenységét a nagyigmándi székhelyén, és fióktelepén, Kunmadarason végzi. A cég a projektben csomagolási, kereskedelmi, disztribúciós tevékenységének fejlesztését a kunmadarasi telephelyén valósította meg, ahol többek között a csomagolási, raktározási, kiszállítási folyamatok zajlanak.

A vállalkozáshoz az elmúlt időszakban egyre több olyan megkeresés érkezett, ami külső cég által behozott csomagolandó áruk lecsomagolását, zsákolását igényelte. A csomagolás bármilyen szemes, darabos termékre vonatkozhat – nem csak mezőgazdasági terményre –, melyet zsákos csomagolásban lehet szállítani, értékesíteni, ilyen lehet pl. a fapellet, a műtrágya, vagy a műanyag-granulátum is.

Jelen fejlesztési projekt célja a Társaság csomagolási tevékenységének fejlesztése volt bércsomagolás formájában. Ennek keretében a hatékony anyagmozgatás érdekében 2 db homlokrakodó, 1 db zsáktöltő gép beszerzése, továbbá megújuló energiát jelentő 10 kWp teljesítményű napelemes rendszer beszerzése és üzembe helyezése történt az energiaköltségek csökkentése érdekében. A projekt része volt továbbá informatikai képzés, valamint szervezet-, folyamat és menedzsment tanácsadás is a cég és a projekt hosszú távú sikeres működése érdekében.

A beszerzett eszközök használatával, valamint a kibővülő raktározási kapacitásaiknak köszönhetően raktárkészletük anyagmozgatási tevékenysége, és a hozzá kapcsolódó külső megrendelések alapján érkezett áruk csomagolási feladatainak elvégzése is hatékonyabbá vált, melynek révén a logisztikai folyamatok felgyorsulnak, és a kereskedelmi tevékenységük volumene is javul.

A fejlesztés eredménye, hogy rövidebb határidőkkel, és nagyobb kapacitással tudják végezni a bércsomagolási tevékenységüket, így a beruházást követően piaci pozíciójuk erősödésével, és új vevők megszerzésével is számolnak, ezáltal a cég fenntartható működése válik biztosítottá, melynek eredményeként a foglalkoztatotti létszám hosszú távú megtartása is megvalósul.

A Széchenyi Terv Plusz program GINOP_PLUSZ-1.2.3-21 számú pályázati kiírásán 125 216 826 forint támogatást elnyert, 178 881 180 forint összköltségvetésű fejlesztés 2022. május 1-én indult és 2024. április 30-án zárult.

Categories: Pályázatok

Csomagolási technológiáját fejlesztette a CornMill Hungary Kft.

Wed, 15/05/2024 - 12:31

A CornMill Hungary Kft. a beruházáshoz a Széchenyi Terv Plusz program „A mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása a leghátrányosabb helyzetű régiókban” című felhívásán 125,22 millió forint feltételesen vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert el.

A CornMill Hungary Kft. kukorica feldolgozással, mezőgazdasági termékek, termények nagykereskedelmével foglalkozó, dinamikusan fejlődő, több, mint 30 éves vállalkozás, amely tevékenységét a nagyigmándi székhelyén, és fióktelepén, Kunmadarason végzi. A cég a projektben csomagolási, kereskedelmi, disztribúciós tevékenységének fejlesztését a kunmadarasi telephelyén valósította meg, ahol többek között a csomagolási, raktározási, kiszállítási folyamatok zajlanak.

A vállalkozáshoz az elmúlt időszakban egyre több olyan megkeresés érkezett, ami külső cég által behozott csomagolandó áruk lecsomagolását, zsákolását igényelte. A csomagolás bármilyen szemes, darabos termékre vonatkozhat – nem csak mezőgazdasági terményre –, melyet zsákos csomagolásban lehet szállítani, értékesíteni, ilyen lehet pl. a fapellet, a műtrágya, vagy a műanyag-granulátum is.

Jelen fejlesztési projekt célja a Társaság csomagolási tevékenységének fejlesztése volt bércsomagolás formájában. Ennek keretében a hatékony anyagmozgatás érdekében 2 db homlokrakodó, 1 db zsáktöltő gép beszerzése, továbbá megújuló energiát jelentő 10 kWp teljesítményű napelemes rendszer beszerzése és üzembe helyezése történt az energiaköltségek csökkentése érdekében. A projekt része volt továbbá informatikai képzés, valamint szervezet-, folyamat és menedzsment tanácsadás is a cég és a projekt hosszú távú sikeres működése érdekében.

A beszerzett eszközök használatával, valamint a kibővülő raktározási kapacitásaiknak köszönhetően raktárkészletük anyagmozgatási tevékenysége, és a hozzá kapcsolódó külső megrendelések alapján érkezett áruk csomagolási feladatainak elvégzése is hatékonyabbá vált, melynek révén a logisztikai folyamatok felgyorsulnak, és a kereskedelmi tevékenységük volumene is javul.

A fejlesztés eredménye, hogy rövidebb határidőkkel, és nagyobb kapacitással tudják végezni a bércsomagolási tevékenységüket, így a beruházást követően piaci pozíciójuk erősödésével, és új vevők megszerzésével is számolnak, ezáltal a cég fenntartható működése válik biztosítottá, melynek eredményeként a foglalkoztatotti létszám hosszú távú megtartása is megvalósul.

A Széchenyi Terv Plusz program GINOP_PLUSZ-1.2.3-21 számú pályázati kiírásán 125 216 826 forint támogatást elnyert, 178 881 180 forint összköltségvetésű fejlesztés 2022. május 1-én indult és 2024. április 30-án zárult.

Categories: Pályázatok

Most érdemes közbeszerzésen indulni! 600.000 Ft vissza nem térítendő támogatást igényelhet hozzá

Thu, 09/05/2024 - 12:25

Már pályázható a Széchenyi Terv Plusz keretében megjelent „KKV-k közbeszerzési részvételét ösztönző támogatás” című (RRF-9.5.1-23 kódszámú) felhívás, melynek célja, hogy a mikro- kis- és középvállalatok nagyobb részt vállaljanak a közbeszerzési versenyben.

Minden olyan mikro-, kis- és középvállalkozás (KKV) átalány alapú, egységesen 600.000 Ft vissza nem térítendő támogatást igényelhet – tételes költségelszámolás kötelezettsége nélkül – közbeszerzési ajánlatának elkészítéséhez, amely

  • több, mint 1 éve létező vállalkozás, és
  • nem indult az elmúlt 12 hónapban hazai közbeszerzésen.
A támogatás igényléséhez nem feltétel a közbeszerzési pályázat elnyerése.

 

Érdekli a lehetőség? Töltse ki az űrlapot és kérjen ingyenes konzultációt!

 

A felhívás itt érhető el. A pályázat benyújtható a forrás kimerüléséig. Kérjen díjmentes konzultációt ide kattintva
Categories: Pályázatok

EKR-képzés: online oktatás

Thu, 09/05/2024 - 09:33
  • Cégük közbeszerzési eljárásokban vesz részt, de kollégái nem rendelkeznek magabiztos elméleti és gyakorlati tudással a jogszabályi háttér tekintetében?
  • A közbeszerzési ajánlatok elkészítését olyan adminisztratív munkatársak végzik, akik autodidakta módon tanultak bele a közbeszerzési ajánlatok elkészítésébe, ezért hiányoznak náluk az elméleti alapok?
  • Gondot okoz a hiánypótlások vagy árindokolások elkészítése, egyéb ajánlatkérői felhívások teljesítése?
  • Esetleg teljesen új Önnek a közbeszerzések világa?
Ismerje meg a közbeszerzési eljárások szabályozásának alapjait, és az Elektronikus Közbeszerzési Rendszer (EKR) naprakész használatát egy kifejezetten ajánlattevőknek szóló kiscsoportos, 1 + 1 napos, elméleti-gyakorlati felkészítő képzésen! Jelentkezni a www.ekrkepzes.hu oldalon lehet.
Categories: Pályázatok

A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül

Thu, 02/05/2024 - 00:26

Nem érdemes azonban várni, hiszen közel sem biztos, hogy egy újabb szakasz is meghirdetésre fog kerülni, ha ez lezárul.

Amennyiben pályázna, kérje az alábbi cég segítségét! Nem csak a pályázat elkészítésében tudnak segíteni, hanem képző partnereket is ajánlani.

További információ: Goodwill Consulting

Categories: Pályázatok

Kapacitását bővítette a Forgút Bt.

Thu, 18/04/2024 - 14:37

A beruházáshoz a Forgút Bt. a Széchenyi Terv Plusz program „A mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása a leghátrányosabb helyzetű régiókban” című felhívásán 120,73 millió forint feltételesen vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert el.

A Forgút Bt. 1998-ban Békéscsabán alakult, 100 százalékban magyar tulajdonú vállalkozás. Fő tevékenysége a mélyépítéshez kapcsolható gyártás és kivitelezés a forgalomtechnika, valamint az útépítés területén. A cég 20 fő dolgozóval, saját tulajdonú telephellyel és jelentős gépparkkal rendelkezik. A magyarországi fő és alsóbbrendű úthálózat folyamatos fejlesztésével a Forgút Bt. jövőbeli fejlődési lehetőségei között szerepelt, hogy kapacitásait bővíti, eszközállományát tovább szélesíti.

A vállalkozás burkolatjelfestési eszközparkja a projekt keretén belül került bővítésre, fejlesztésre. A beszerzésekkel ezen munkálatok most már saját erőből lesznek elvégezhetők. A projekt megvalósítása során az alábbi eszközbeszerzések és eszköz üzembe helyezések történtek meg: 1 db JCB Vibromax CT 260-120 tandem vibrohenger utak, útburkolatok aszfaltrétegeinek egyengetéséhez, tömörítéséhez, 1 db JCB 3CX TT kotró-rakodógép útburkolatok építésénél kotrási és rakodási műveletekhez, 1 db Graco LineLazer V 3900 és 1 db Graco LineLazer V 5900 kézi útjelfestő berendezések, melyek az útburkolati jelek hosszirányú felfestésére alkalmas gépek, 1 db motoros hajtású Graco LineDriver HD, amely az útjelfestő berendezés meghajtásához szükséges berendezés, valamint 1 db Hofmann RM3D-2 nagyfestőgép nagy kapacitású útjelfestő berendezés.

A fejlesztések során a vállalkozás telephelyén lévő, a gépek elhelyezésére szolgáló, korábban három oldalról nyitott, döngölt föld aljzattal rendelkező szín átépítése is megvalósult. A fejlesztések eredményeként a nyitott szín egy zárható, a gépeket a külső időjárási körülményektől megvédő helyiséggé alakult át. A beépítésre került ipari kapuk a gépek könnyebb ki és bejutását teszik lehetővé.

A vállalkozás a stratégiai és üzleti tervezési szolgáltatás bevonásával felmérte, hogy a dél-alföldi régió autópálya és közút fejlesztései hogyan lennének a legjobban kiaknázhatóak a vállalkozás számára.

A beszerzésre került eszközök megfelelnek a mai kor követelményeinek, használatukkal javul a munkavégzés pontossága és hatékonysága. A békéscsabai telep részleges energia ellátását 10,5 kWp-os napelem rendszer támogatja, míg a vállalkozás 2 fő szellemi alkalmazottjára táv- és csoportmunka feladatokat támogató üzleti felhőszolgáltatás került bevezetésre.

A Széchenyi Terv Plusz program GINOP_PLUSZ-1.2.3-21 számú pályázati kiírásán 120 730 985 forint támogatást elnyert, 172 472 837 forint összköltségvetésű fejlesztés 2022. március 1-én indult és 2024. február 22-én zárult.

Categories: Pályázatok

Pages