Col. (Ret.) Eng. László Nagy: A high-standard collection of studies on the EU security and defence policy and the Hungarian contribution - A review of the book : TÜRKE, András István - BESENYŐ, János - WAGNER, Péter (ed.) “Hungary and the CSDP – Hungary’s participation in the Common Security and Defence Policy of the European Union”, published by Zrínyi Publishing House in 2016. In: Honvédségi Szemle 5/2016, pp. 183-184.
published by Varga Gergely on Tue, 07/19/2016 - 00:00
No doubt that the recent NATO Summit in Warsaw was partly overshadowed by the uncertainty of the historic Brexit vote. During the week in the lead up to the Summit the political discourse landmark transatlantic arena was much more focused on what a Brexit would mean for Europe than on NATO’s future. Nevertheless the Summit delivered important if not milestone results for NATO.
Türke András István - Besenyő János - Wagner Péter (szerk.) MAGYARORSZÁG ÉS A CSDP Magyar szerepvállalás az Európai Unió közös biztonság- és védelempolitikájában
YOU ARE HOW YOUR SOLDIERS FIGHT
- Do Europe's Unaggressive Armed Forces Deployed Overseas
Embody Cowardice or the region's Civil Ethos? -
2010 december 2.
DR. NOBUO HAYASHI- Researcher – Peace Research Institute Oslo, Visiting Professor – International University of Japan
Az EU-s békefenntartási koncepció több oldalról is alapvető hullámvölgyben van. Nemcsak, hogy egyre kevesebb a forrás az elhúzódó válságmenedzselés miatt, az egész koncepció reformra szorul, főként, hogy az ENSZ egyre nagyobb konkurenciát jelent. Az EU kül-, biztonság- és védelempolitikája továbbra sem tudott visszakapaszkodni a 2009 előtti szintre. 2009 óta ugyanis jelentősen csökkent az aktivitás, a többszáz ill. ezer fős új missziók már nem indultak (kivéve az EUTM Mali), csak pár tucatnyi szakértőt foglalkoztató missziók.
Eredeti megjelenés : Kitekintő.hu
2012. november 02., péntek
Az utóbbi években a Nobel-békedíj kapcsán terjedőben az a gyakorlat, hogy a Bizottság "jövendőbeli tevékenységeket" szeretne vele inspirálni. Vajon ebben az esetben is erről van-e szó?
2007 július elseje óta immár másodszor a magyar-szlovén-olasz harccsoport vette át a stafétát az Európai Unió Harccsoport Koncepciójának (European Union Battlegroup – EU BG) keretében, 2012 július elsejétől. A koncepció ténylegesen 2005-ben indult, december 27-én a német-francia BG átvette a tisztán francia BG-nek tekinthető "elődtől" az EUFOR RD Congo feladatait. Ebben a BG-ben lényegében néhány francia tisztnek köszönhetően teljesült a két-nemzetiség kritériuma és ugyanez a BG az EUROCORPS hivatalos harccsoportja lettt.