A francia politikus szerint ma már Oroszország is csatlakozhatna a katonai szövetséghez, melynek elsődleges feladatává az iszlám terrorizmus elleni harc válhat.
Az összes észak-afrikai ország elutasította, hogy a területén az Európai Unió létrehozza azokat a migrációs központokat, melyekről a néhány nappal ezelőtti uniós csúcson megállapodtak.
A The Times napilap szerint Donald Tusk azt mondta, hogy az európai vezetőknek látniuk kell az intő jeleket, és számolniuk kell a NATO felbomlásának lehetőségével.
Az Egyesült Államok megpróbált nyomást gyakorolni NATO-szövetségesére, de a török kormány úgy döntött, nem rendeli alá a külkereskedelmet az amerikai érdeknek.
Donald Trump és Vlagyimir Putyin júliusi találkozója után teljesülhet a szíriai kormány követelése, miszerint a megszálló amerikai haderőt ki kell vonni Szíria területéről.
Annak ellenére, hogy egyoldalú amerikai szankciókkal kell szembenézzen, Irán nem enged a nyomásgyakorlásnak, és meg fogja oldani a problémákat anélkül, hogy ez a nemzeti méltóság és szabadság feladásával járna.
Hivatalos jelentés szerint az amerikai vezetésű koalíció által Irakban és Szíriában végrehajtott légicsapások során több mint 930 civil veszítette életét 2014 augusztusa óta.
Az Egyesült Államok szankciókat hoz egy NATO-tagállam ellen, amiért az nem amerikai fegyvereket vásárol.
Az izraeli kormánypárt tagja fajként beszélt a zsidóságról, és általánosító kijelentéseket tett, ezzel egyértelművé téve, hogy szerinte ma nyílt társadalmi vitát lehet folytatni a zsidó népről mint "fajról".
Egy nemrég végzett közvélemény-kutatásból kiderült, hogy a török lakosság elsöprő többsége Törökország ellenségeként tekint a nyugati országokra.
Recep Tayyip Erdogan török államfő egy beszédében felszólította a török lakosságot, hogy dollárban és euróban tartott pénzüket haladéktalanul váltsák át a nemzeti valutára. Elmondása szerint a nyugati országok szándékosan nyomás alá helyezték a török fizetőeszközt a választások előtt.
Német sajtóhírek szerint a NATO attól tart, hogy a Törökország által megvásárolt Sz-400 rakétakomplexumokat orosz katonák fogják működtetni és karbantartani, és Moszkva érzékeny információkhoz juthat hozzá az amerikai légierő térségi tevékenységével kapcsolatban.
Török politikusok szerint a NATO-n belül szakadáshoz vezethetnek azok a szankciók, melyeket az Egyesült Államok hozna Törökország ellen az Sz-400 orosz rakétakomplexum vétele miatt.
Az államfő szerint Törökország határozottan ellenáll a Nyugat azon törekvéseinek, hogy megpróbál válságot és instabilitást gerjeszteni a Balkán-félszigeten.
Korábban két alkalommal is ezt állította a sajtó, de utólag kiderült, hogy a húszi felkelők által indított ballisztikus rakétákat nem tudta elfogni a Patriot rakétakomplexum.
Az Alternatíva Németországnak párt szerint az EU Szíria ellen hozott szankciói csak tovább ösztönzik a bevándorlást, pedig a biztonsági helyzet alapján már hazatérhetnének a szíriai menekültek.
A szaúdi külügyminiszter szerint az Egyesült Államok arra kötelezi Katart, hogy vegyen részt a Szíria elleni agresszióban. Ez a feltétele annak, hogy az USA továbbra is védelmet nyújtson a közel-keleti országnak.
A dél-koreai hatóságok több mint háromezer rendőrt kellett tömegoszlatásra küldjenek, hogy véget vessenek egy tüntetésnek, melyen a résztvevők az amerikai rakétarendszerek Dél-Koreából kivonását követelték.
Egy friss közvélemény-kutatás eredményei szerint a német lakosság közel 90%-a ellenzi a Szíria elleni katonai beavatkozást.