Az Europa Varietas Intézet elemzői közül a kötetben Dr. Türke András István Ph.D két fejezetet írt :
- Afrika gazdasága (pp. 28-32.)
- Az emberi jogok helyzete Afrikában (pp. 51-58.)
Egy blogbejegyzésben nem törekedhetünk átfogó portré megrajzolására, csak néhány megjegyzést fűznénk a frissen leköszönt francia elnök pályájához, annak is a külpolitikai részéhez.
Az Europa Varietas Intézet elemzői közel 1 éve hívták fel a figyelmet arra, hogy a líbiai események kimenetele, a Kadhafi ellenes erők támogatása, azok győzelme esetén az ország szétszakadásához (történelmi 3 rész : Tripolitana, Fezzan, Kyrenaika) fog vezetni. Egy erős afrikai vezető ambíciókkal, a független pánafrikai törekvéseket felkaroló, nyugati cégek helyi üzleteit a helyi üzemek, beruházások megerősítésével rontó Líbia nem nyerte el a nyugati vezetők tetszését. Íme a szakadás első fázisa : Kyrenaika kvázi autonómiát követel. Mit szól ehhez Tripoli?
Alábbi elemzésünk, melynek szerzõi Türke András, Varga Gergely,Gazdik Gyula, Tálas Péter, Csiki Tamás és Molnár Ferenc, a líbiai beavatkozás kulcsszereplõinek – Franciaországnak, Nagy-Britanniának, az Egyesült Államoknak, az Arab Ligának, az Iszlám Konferencia Szervezetének, az Öböl menti Együttmûködési Tanácsnak, Oroszországnak, Kínának, Németországnak, Törökországnak és a NATO-nak – az álláspontját foglalja össze.